Akcie zdarma při otevření účtu u XTB

Broker XTB přišel začátkem ledna s akcí Otevři si u nás účet a dostaneš jednu akcii zdarma. Je to od XTB taková hezká incentiva, něco jako při otevírání nového bankovního účtu, k čemuž vám banka dá jako bonus do startu 500 Kč. Akcie, kterou na svůj obchodní účet dostanete, by měla být v hodnotě do 30 USD, přikláním se spíš k rozpětí 25 až 30 USD. S akcií si následně můžete dělat, co chcete, třeba ji ihned prodat nebo si ji ponechat. Promo akce se vztahuje pouze na nově registrované, kteří u XTB prozatím žádný účet nemají a je podmíněna vkladem libovolné peněžní částky na obchodní účet.

Promo akce od XTB skončila 28. února 2023. Prozatím neprobíhá u tohoto brokera žádná jiná promo nabídka. Přihlašte se do newsletteru, abych vás mohl informovat, jakmile se něco nového objeví.

O jakou akcii se jedná

📅 UPDATE 1: Jde o akcii francouzské pojišťovny AXA (ticker CS.FR), jejíž cena se pohybuje kolem 28 EUR. Potvrzeno od nového klienta XTB.

📅 UPDATE 2: Jiný návštěvník naopak napsal, že mu na účtu přistála akcie Shell (ticker SHELL.NL), která se rovněž pohybuje kolem 28 EUR.

Tohle jsem se snažil od lidí z XTB vymámit, ale ti prý z regulatorních důvodů dopředu nesmí říct, o jakou společnost se bude jednat. Jediné, co jsem byl schopný zjistit, že to bude evropská akcie a půjde opravdu o stock, nikoliv o CFD.

Podmínky pro splnění

Jsou zde defacto pouze dvě podmínky, které musí být splněny:

  1. otevření nového účtu,
  2. vklad libovolné peněžní částky na obchodní účet.

Při pročítání podmínek jsem žádný další háček nenašel. Akce XTB končí vyčerpáním odměn, tedy rozdáním 10 000 ks akcií. Žádný promo kód není potřeba, stačí se prokliknout přes můj odkaz.

Kdy akcii obdržím

Nově registrovaný zákazník získá akcii na svůj obchodní účet do 48 hodin po zaúčtování vkladu.

Je XTB důvěryhodný broker?

U XTB mám menší účet pro svoje dlouhodobější investice a nikdy bych nedoporučoval produkt nebo službu, kterou sám nepoužívám a nejsem přesvědčený o její kvalitě. Pojištění u tohoto brokera je s ohledem na evropské standardy nepatrně vyšší – 22 000 EUR, navíc má broker sídlo v ČR (mateřská společnost v Polsku) a spadá pod kontrolu ČNB, což je za mě výhoda oproti podobným brokerům pod kyperskou jurisdikcí…

Jestli jste s registrací u XTB brokera otáleli, nyní je myslím ideální čas. Pokud někdo ze čtenářů této akce využije, budu rád, když se podělíte v diskuzi pod článkem o to, jaká akcie to ve finále byla.

Získat akcii zdarma »Líbil se vám článek?   
5 (14)

Subscribe
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Prej jde o akcii AXA. Ale potvrdit to nemohu, jelikož tam už účet mám. Ale píšou to tady investplus.cz/akcie/xtb-rozdava-akcie/

Jožka

Je to AXA, právě mi to přistálo na novém účtě.

Ondřej

Hezký den, zajímal by mě názor FinHackera na diverzifikaci brokerů? Ze zde publikovaných článků jsem pochopil, že máte portfolio řádově v milionech u IB + očividně něco menšího u XTB. Osobně mám též jako základního brokera IB + menší účet u XTB na pár českých akcií, byť jsem minimálně o jeden řád pod vámi. Horizont však mám 20+ let a už nyní těch evropských 20K EUR přesahuji. Znám investory s X různými brokery, osobně jsem ale pohodlný a nejvíc by mi vyhovovalo mít jedno portfolio u IB, kteří mi přijdou nejsilnější ze všech dostupných. Na druhou stranu opatrnosti není nikdy dost a přemýšlím právě nad diverzifikací a držením části portfolia u XTB, do budoucna případně ještě u Degira. Má to za vás smysl, anebo můžu klidně spát s tím, že jsem de facto jen u IB s výjimkou českých akcií?

Karlik

U XTB jsem si založil účet minulý týden a teď mi přistála akcie Shellky. Axa už asi došla :)

Sémí

Zdravím všechny,
mohu potvrdit, že v současné době (k úterý 28.2.2023) to je akcie Shellu.

Přejít nahoru