Referenční kód Portu

Portu.cz referenční kód – 3 měsíce investování zdarma

Získejte tři měsíce investování bez poplatku za správu ve dvou krocích:

  1. Přejděte na Portu.cz přes tento zvací odkaz nebo použijte kód níže 👇
  2. Zaregistrujte si účet. Předvyplněný referenční kód neměňte.

A to je vše! Jakmile prvně zainvestujete alespoň 1000 Kč, získáváte 3 měsíce správy portfolia zcela bez poplatku.Podmínky použití referenčního kódu Portu

Abyste měli nárok na odměnu, musíte splnit následující 3 podmínky:

  1. Musíte být fyzickou osobou, která nemá a nikdy neměla účet na Portu.cz.
  2. K registraci do služby Portu musíte použít zvací odkaz nebo musíte při registraci zadat referenční kód do pole “Mám referenční kód”.
  3. Musíte mít investováno alespoň 1 000 Kč a po dobu 6 měsíců od provedení prvního vkladu neprovádět žádné výběry ze svého účtu.

Bezplatné období 90 dnů začíná dnem zainvestování prvního vkladu nového klienta připsaného na jeho účet Portu. Více informací o pravidlech programu naleznete přímo na webových stránkách Portu.cz.

Platforma Portu.cz ve zkratce

Portu je platforma, která přináší do ČR možnost automatizovaného investování peněz skrze nízkonákladové burzovně obchodované fondy, tzv. ETFs (Exchange Traded Funds). Za Portu stojí jedna z největších makléřských společností ve střední Evropě WOOD & Company Financial Services, která podléhá dohledu ČNB.

Poté, co klient vyplní investiční dotazník, je mu nabídnut vhodný rizikový profil, který odpovídá jeho znalostem a finančním cílům. Minimální částka pro investování a pravidelné vklady je 1000 Kč a poplatek za správu peněz od 0,53 % ročně z aktuální hodnoty portfolia (možnost slevového programu).

Hlavní výhody Portu.cz

Nízký poplatek od 0,53 % p.a. z hodnoty portfolia
Výběr ze 48 různých ETFs
Intuitivní a přehledné rozhraní
Automatizované investování
Vhodné zejména pro začínající investory
Slevový program až -40 % na správcovském poplatku
Možnost zajištění investic proti kurzovému riziku
Investování dětem skrze dětský účet
Pravidelné rebalancování portfolia

Jak probíhá investování na Portu.cz

Na Portu se investuje vždy v tzv. “obchodní den Portu”, což bývá zpravidla úterý a čtvrtek (může být o den posunuto např. kvůli svátku v USA), přičemž platí, že se zainvestují veškeré volné peněžní prostředky, které jsou ve středu k dispozici na vašem obchodním účtu.

Pokud chcete investovat jednou týdně, peníze musí být na vašem Portu účtu připsány každé pondělí, příp. středu. V případě, že chcete investovat například jednou měsíčně, musíte si nejprve zvolit konkrétní den, podle kterého budete pravidelné investování provádět (např. první den každého měsíce nebo dvanáctého po výplatě mzdy), a následně nastavit ideálně trvalý příkaz na stále stejnou částku a o víc se nestarat. Touto automatizací se vyhnete jednomu z největších problémů retailových obchodníků – časování trhu. Určitě doporučuji posílat peníze dostatečně dopředu, aby nejpozději v úterý večer dorazily na Portu účet a mohly tak být v průběhu středy zainvestovány.

Klíčem k úspěchu je dlouhodobé a pravidelné investování nejlépe stále stejných částek. Díky dostatečně dlouhému investičnímu horizontu dochází k efektu složeného úročení, díky pravidelnému investování stejných částek zase k průměrování ceny (Dollar Cost Averaging), což je jeden z nejefektivnějších stylů pro dlouhodobé investování snadno porážející aktivní správu.

Jsou mé peníze na Portu v bezpečí?

Jsou. Bezpečnost je zajištěna několika metodami:

  • Logování do platformy probíhá pomocí dvou-faktorového ověření skrze SMS zprávy zasílané na váš mobilní telefon.
  • Výběr peněz může být uskutečněný pouze na ověřený účet, který je psaný na stejné jméno jako majitel obchodního účtu Portu.
  • Po určité době nečinnosti dochází k automatickému odhlášení z platformy.
  • Cenné papíry jsou drženy odděleně od majetku společnosti.
  • Hotovostní složka vašich investic je pojištěna dle Zákona o bankách do výše 100 tis. EUR, investice samotné jsou pak chráněny Garančním fondem obchodníků s cennými papíry do výše 20 tis. EUR.

Kromě výše uvedeného to nejdůležitější… Za platformou Portu stojí společnost WOOD & Company, což je největší český obchodník s cennými papíry na pražské burze se správou majetku přes 30 miliard korun, který podléhá regulaci a dozoru ČNB.

Poplatky a slevy

V rámci účtu Standard se platí jediný poplatek 0,79 % ročně z peněz pod správou. Při použití referenčního kódu získává každý nový klient tři měsíce zdarma. Kromě toho nabízí Portu ještě slevový program pro všechny jako odměnu za dlouhodobé investování. U každého portfolia máte možnost si dobrovolně nastavit fixované období a s ním spojenou slevu na aktuálním poplatku. Pokud si své portfolio zafixujete na jedno ze čtyř možných období, bude vám účtován nižší poplatek až do konce této fixace.

Délka fixovaného obdobíSleva na poplatkuRoční poplatek
flexibilní0 %0,79 %
5 let20 %0,63 %
7 let25 %0,59 %
10 let30 %0,55 %
15 let40 %0,47 %

Do jakých finančních produktů můžu na Portu investovat?

Na Portu.cz můžete investovat do nízkonákladových podílových fondů (Exchange Traded Funds) obchodovaných na evropských burzách, jež mají pod správou největší správci aktiv na světě – iShares, SPDR, Lyxor, VanEck, Invesco a další. Na Portu je možné investovat do 48 ETFek z různých sektorů a zemí.

Pomohl Vám referenční kód?   
4.9 (53)


Přejít nahoru