Migrace z IBCE do IBIE? Ano, je to možné!

V posledním článku jsem čtenářům přinesl radostnou novinku v podobě možnosti vkladů a výběrů u Interactive Brokers na sběrný účet u české banky. A protože dobrých zpráv není nikdy dost, dnes vám přináším další. V diskuzi pod posledním článkem se rozjela poměrně zajímavá debata ohledně možnosti migrace z maďarského (IBCE) do irského (IBIE) Interactive Brokers. Dle zkušeností a zpětné vazby diskutujících mohu potvrdit, že je to možné. A protože se mně téma zdá velmi zajímavé a pro mnohé čtenáře i užitečné, bylo by škoda, kdyby to zapadlo.

Proč vůbec nad migrací někdo přemýšlí?

Trocha historie. V roce 2020 došlo k transferu obchodních účtů všech rezidentů EU ze Spojeného království (IBUK) do Evropy. Interactive Brokers proto zřídil celkem tři pobočky:

 • pro státy západní Evropy v Irsku – IBIE,
 • pro státy východní Evropy v Maďarsku – IBCE,
 • pro ostatní v Lucembursku – IBLUX (již neexistuje a klienti byli přesunutí do prvních dvou zmíněných).

Když jsem tehdy viděl, že pro východní Evropu, tedy i pro Čechy a Slováky, bylo, jako země financím zaslíbená, určeno Maďarsko, vstávaly mně vlasy hrůzou. Přece jenom se nejedná z hlediska finančních trhů o nijak závratně rozvinutou zemi. Jenže kromě tohoto detailu může mnohým také vadit samotný Orbán a hodnoty, které prosazuje a směr, jakým zemi vede. Domnívám se, že výběr země pro východní Evropu v IB podcenili a měli si trošku víc nastudovat vztahy Evropanů k jednotlivým členským státům.

Samozřejmě netvrdím, že jsou u IBCE vaše peníze v ohrožení. To v žádném případě. Spíš jde o to, že daná země nemusí dle osobních preferencí vyhovovat každému a já se vůbec nedivím. Sám mám už od začátku obchodní účet u IBIE, protože mně z nějakého podivného důvodu ani Maďarsko nenabídli. Možná to má souvislost s výší prostředků na účtu, možná za tím bude úplně něco jiného, nebo to byla prostě náhoda.

Jak tedy migrovat účet z IBCE do IBIE?

Honza Jůna, který problematiku migrace účtu v diskuzi pod článkem rozjel, se neváhal podělit se svými zkušenostmi a postupem, jak celou migraci prováděl on, protože se pravděpodobně nemohl smířit s tím, že má peníze v Maďarsku. Byl dokonce tak aktivní, že ostatním nasdílel link z GitHubu s průvodcem migrací přímo od Interactive Brokers (díky Honzo 👍). A protože by byla škoda, kdyby odkaz náhodou přestal fungovat, dovolím si to celé nakopírovat sem na blog…

Tak a teď už to, na co všichni určitě netrpělivě čekáte – návod přímo od IB, jaké kroky jsou potřeba provést k úspěšné migraci účtu:

Dear Mr. …, Thank you for contacting Interactive Brokers Customer Service. If you would like to have an account with IBIE rather than an IBCE account, you can initiate a new account opening on our website. When you initiate the opening process, please specify a Western European country (e.g. Germany) as legal residence so the application can trigger IBIE as the governing entity of your account. Once you proceed further with the application and reach the tax details part, please contact us via ticket so we can change the account details manually and finish up the setup. Once your new account is opened, you can request a full manual transfer from your current account in the following way:

 1. Log into Client Portal
 2. Click to the User menu (head and shoulders icon) in the top right corner, followed by Secure Message Center
 3. Click to Compose, then click to create new to submit a new web ticket
 4. Select Funds & Banking as the category and Other Deposits and Withdrawals as the topic Within the ticket you should specify the old and the new account numbers and mention “Full manual account transfer” in the subject. Please note that the manual transfer process may take several weeks to complete, nevertheless you will be able to use your current IB-CE account without any restriction before the transfer. Once everything is migrated successfully, you need to close your IB-CE account as follows:
  • Log into Client Portal
  • Click the User menu (head and shoulders icon in the top right corner) followed by Settings
  • In the Configuration panel click the Configure (gear) icon next to the words Close Account to launch the account closure page
  • Open the page to see all of the steps you need to take prior to closing your account If you have any further questions, please use our FAQ (link below) or contact us if you cannot find the information you are looking for: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=46352

Kind regards, IBKR Client Services

Ještě bych do těla zprávy přidal, že si přejete migraci z IBCE do IBIE z jakéhokoliv důvodu, to už je na každém. Následující postup je popsaný v tomto příspěvku:

A to je celé. Ano, není to na jedno kliknutí, ale jde to. Pokud má někdo problém s angličtinou, použijte gTranslator nebo Deepl.

Jsou nějaké výhody IBIE oproti IBCE?

Kromě výše zmíněné změny samotného státu a s tím i politického “režimu” existuje ještě pár výhod a sporných nevýhod, o kterých je potřeba se zmínit. Mezi ty hlavní patří následující dvě:

 1. Odpadá nutnost neustálého měnění base currency z důvodu forexových operací. U IBCE zkrátka můžete provést konverzi měny pouze do té měny, kterou máte nastavenou v base currency. U IBIE tahle drobná komplikace není a konverze lze provádět libovolně (nikoliv však ze záporných zůstatků!).
 2. Z volných nezainvestovaných prostředků vám broker připisuje úroky dle svého sazebníku. Pokud máte například na účtu více jak 250.000 Kč, vše nad tuto částku se úročí v době psaní článku 4,96 % p.a. To stejné platí pro ostatní měny, pouze se liší výše úrokových sazeb.

Kromě již zmíněného existuje u IBIE jedna velmi sporná nevýhoda. Pojištění proti úpadku brokera je zde do částky 20.000 EUR na každý obchodní účet, v Maďarsku je to do 100.000 EUR. A teď se každý musí rozhodnout, co je pro něj lepší, jestli mít peníze v “rozumné” zemi a strpět standardní evropské pojištění nebo mít účet v orbánovském státu, avšak s pojištěním do 100.000 EUR. S tímto vám neporadím, ale z předchozího textu už víte, co jsem upřednostnil já.

POZOR: Na rozdíl od IBCE prozatím neexistuje u IBIE sběrný účet u české banky a peníze se tak musí posílat jako SEPA / zahraniční platba z / do Frankfurtu, s čímž mohou být spojené dodatečné náklady na bankovní převody.

Upozornění závěrem

Pokud se pro migraci rozhodnete, nenesu žádnou odpovědnost za jakékoliv problémy s tím spojené. Netvrdím, že musí nutně nějaké nastat, ale jeden nikdy neví. Pokud se vám migrace úspěšně zdaří, neváhejte se zde podělit se zkušenostmi s ostatními čtenáři, případně i zdali vyvstal nějaký problém.

Nediskutujte prosím téma migrace v diskuzi pod předchozím článkem. Vše k tomuto tématu už pouze pod tím dnešním. Díky!

Doufám, že tímto článkem nezpůsobím hromadný exodus Čechů a Slováků z Maďarska a s tím spojené zahlcení supportu IB 😁

Líbil se vám článek?   
5 (9)

Subscribe
Upozornit na
guest

55 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zonyga

zdravím,
Pokud chápu správně a uvažuji teprve o založení (doposud nemám účet u interactive brokers). Tak můžu ještě chvíli vyčkat a až IBIE udělá sběrný účet pro Čechy, tak můžu postupovat dle návodu?
děkuji za to, co děláš.

Tom

Skvělý článek. Že se Maďarsko zhlédlo v ruské žebrotě mě trochu znervózňuje, ale spíš doufám, že IB opustí tuto zemi sami. Jako nevýhodu migrace bych ještě zmínil, že když si člověk založí nový účet, přijde o konzistentní reporting.

George

Účet u IBRK nemám, ale uvažuji o tom. Co je ten “konzistentní reporting” ?

George

A co přesně to znamená, jakože výpisy z účtu ?
Díky.

Wikas

Ahoj všem. Je možné v obou entitách možné obchodovat opce na americké individuální akcie? Nebo je to nějak omezené?

Honza

Jeste bych u te Madarske pobocky dodal, ze pojisteni do 100k EUR zajistuje “Hungarian Investor Protection Fund” viz: https://www.interactivebrokers.hu/en/index.php?f=48652&p=acc

To je dalsi vec na zvazeni, protoze v pripade problemu s Madarskem bude pojistne plneni vyrizovat samo Madarsko.

Osička

Ahoj. U IBUK blahé paměti byl aktivní SMA (Special Memorandum Account), který mj. omezoval margin celého portfolia na, myslím, 1:2,5. I IBCE toto omezení není, lze tedy využívat maximální margin jednotlivých instrumentů. Nenašel jsem, jestli je SMA aktivní i v IBIE – můžete to prosím někdo z IBIE ověřit? Jednalo by se o nenulovou položku v okně Account v TWS, viz obrázek.

SMA.png
Osička

Systému se daří skoro stejně dobře jako loni, což je vzhledem k letošnímu vývoji na burzách docela úspěch. Absolutní zisky budou podobné jako loni. Procentuální zisky budou letos ale o dost nižší, protože se mi vzhledem k likviditě v AMC průměrně využívá už jen 15% kapitálu na obchod. Graf sem hodím, až se mi přepne base currency do USD, abych odfiltroval vliv USDCZK, protože většinu kapitálu držím v USD.

Osička

Takhle vypadá TWR mého AOS od 2022-01-01 do 2022-11-24. Vzhledem k malé likviditě mimo RTH obchoduje AOS typicky jen s 15% kapitálu. Při teoretickém snížení kapitálu na 25% a extrapolaci výsledku do konce 2022 by byl TWR hrubým odhadem (37%*12/11)/0.25=161%, což po odfiltrování ztrát ze začátku roku (viz níže) odpovídá loňskému výsledku.

Letošní největší ztráty na začátku roku byly způsobeny pozdním uzavíráním pozic některých typů událostí. AOS pozice uzavírá v nejlepší denní čas optimalizovaný z backestů. Jenže backtesty byly prováděny na datech z několika posledních let, kdy burzy trvale rostly, tudíž se na to výstupy spoléhaly a denní časy výstupů byly přeoptimalizované. Edge některých událostí byl tedy začátkem roku překonáván klesajícími trhy. Od úpravy časování pozdních výstupů se již ztráty v těchto událostech neopakují.

V grafu jsem opravil špatný výpočet nejhoršího výsledku – IB ho počítá ze zavírací RTH ceny, ale AOS otevřel tuto pozici ještě tentýž den později v AMC. V obchodu bylo použito tentokrát 250% kapitálu (maximum s pákou), procentuální ztráta by tedy byla stejná i při snížení kapitálu na výše uvedených 25%. Tato vysoká ztráta byla navíc způsobena dočasným přehozením paper a live serveru z důvodu zhoršené konektivity na live serveru, na paper serveru však byla tou dobou starší verze AOS mj. s většími LMT pro otevření pozice. My bad.

overview20220101-20221124.jpg
Osička

AOS zatím pořád obchoduje jediný zdroj vstupů. Od začátku roku bylo 35 událostí, tj. zhruba jedna na 9,5 dne. Pozici uzavírá typicky den po otevření.

Další 2 zdroje vstupů s podobnou výkonností mám zbacktestované, nasazení chci ale spojit s přepracovaným krmítkem IB. To by mělo být rychlejší, např. by mělo průběžně přijímat ceny obchodovatelných akcií, takže před otevřením pozice by se už nemělo ptát IB na aktuální cenu pro výpočet velikosti pozice, atd. Nějak se to ale táhne.

Osička

OT: Od listopadu má být mandatory 2FA pro přihlášení do IBGW/TWS. Tzn. už nebude možné IBGW/TWS spouštět bez interakce s uživatelem. Pro mě je to celkem komplikace. Máte na to někdo nějaké řešení? Nyní pro automatizovaný provoz IBGW/TWS používám https://github.com/IbcAlpha/IBC s opt-out pro 2FA v Client Portalu. Autor IBC ale 2FA obcházet nechce, protože by se podle něj jednalo o proušení podmínek IB.

Jan

Ahoj, od nedavna slo spustit primo jen IBGW s jmenem a heslem predanym v parametrech, takze uz nebyl potreba ibcontroller ani jiny tool na spusteni.

Ted s 2FA to bude ale mnohem slozitejsi. Nechapu, proc to zavadeji pro vsechny, kdyz by to slo vynutit treba jen pro ucty, ktere nemaji zapnutou restrikci na zdrojove IP adresy.

Bud bude potreba se prihlasovat kazdy tyden, nebo v pripade nepotvrzeni te jejich mobilni aplikace, by slo udelat SMS branu a parsovat verifikacni kod z SMSek. Nebo nejhorsi varianta je, ze bude potreba emulovat android a na tom spoustet jejich aplikaci.

Jsem zvedavy, jak moc jim to bude slapat, az lide zacnou ztracet telefony nebo nejak jinak ztrati pristup ke sparovane mobilni aplikaci.

Mimo jine, jde vubec mobilni aplikaci sparovat s vice ucty, kdyz by mel clovek separatni ucet pro kazdou strategii?

Osička

Ahoj. Jméno a heslo v parametrech stačilo už dlouho, ale to neřešilo mraky dialogů, které v IBGW/TWS občas vyskakovaly a zasekly API.
Na ty IP restrikce jsem se ptal podpory IB. 2FA je prý další vrstva zabezpečení, restrikce nerestrikce. 2FA je prý nezbytné, aby mohli zajistit nezneužití kapitálu.
Přihlašování jednou týdně je podle IB podpory jen malé nepohodlí ve srovnání se zabezpečením účtu. Na tom mi ale vadí, že při restartu se to přihlášení musí řešit i mimo plán, nebo že ve spánku se to nedozvíš. A když budeš v letadle, taky platformu nepřihlásíš. A vůbec nerad bych pořád kontroloval mobil, jestli se zrovna není potřeba přihlásit.
Příjem SMSek by byl asi nejjednodušší, ale používají se jen jako temporary autorizace po zřízení nového účtu. Na stávající účty s jinou 2FA již aktivovat nejdou. Na emulátor Androidu se Selendroidem a tou jejich IBKR Mobile jsem myslel taky, ale tu můžeš mít spárovanou s jedním účtem jen jednu, takže by ses pak musel přihlašovat k Client Portalu přes appku v emulátoru. Nebo mít paralelně ještě jiný druh 2FA device.
Ještě mi nabízeli Client Portal REST API, ale to jednak vyžaduje také 2FA (a pak stačí donekonečna keepalive) a druhak má šílené pacing limity.
Nejvíc by se mi líbilo, kdyby někdo udělal k IBC rozšíření, které by umělo řešit captchu pro tu jejich Secure Code Card. Ty prý ještě podporovat budou, ale nové už nevydávají.
Jedna appka s více účty: To je zajímavá otázka. Obráceně, tedy více appek s jedním účtem, to nejde.

Láďa

Do IB Key jde přidat více uživatelů(účtů)..
Při ztrátě telefonu lze aktivovat 2fa na jakémkoliv jiném pomocí zaslaného sms kodu..(čímž mimochodem to zabezpečení sami celkem podkopávají..)

Osička

Honzo, obchoduješ ještě 90ku? Pokud bys byl ochotný se podělit, zajímalo, by mne, jak si v posledních letech vede, přip. kdy a proč jsi ji přestal obchodovat.

marek1914

Ještě bych doplnil, že pro přechod k IBIE je zde jedna podstatná nevýhoda, a to neexistence sběrného účtu v Česku (zřízen pro IBCE nedávno po problémech se zasíláním vkladů z Airbank). Sběrný účet pro IBIE je v nedohlednu, slibuje se už skoro 2 roky a kde nic, tu nic.
Osobně si myslím, že IB chce postupně odříznout podřízené brokery jako je Lynx, kde účty migrovaly do Irska, a to i tímto způsobem. Já sám mám u Lynxu historicky účet ještě z doby, kdy IB účtovala inactivity fee, po migraci mi ale IB bez problémů zřídil nový účet v Maďarsku (přes nesouhlas Lynxu). Asi by mi přenesli i pozice, ale k tomu důvod zatím nevidím, protože tam jsem jen long a už nic nenakupuji. Čili mám účty jak v Irsku, tak v Maďarsku.

marek1914f

Protože si přetáhne klienty na přímo a nemusí se s nimi o ty peníze dělit…
Mimochodem, sběrný účet pro IBCE byl zřízen do cca týdne po problémech s platbami přes Airbank (via RB). Slibů, že bude i pro IBCE jsem dostal už desítky. Že kašlou na mě, není překvapující – jsem jen malý retailový klient, ale že si to neprosadil Lynx, je tedy s podivem…
A to z toho byl tak zoufalý, že hradil a možná dosud hradí svým klientům bankovní poplatky při korunových převodech z IBCE do Česka a obráceně.

marek1914

Inu, každý máme svůj názor… Zachytil jsem nicméně, že IBCE nabírá zaměstnance hovořící česky právě pro ten support, ale už je to taky dlouho, a všechny věci, které jsem jako klient IBCE i Lynxu musel v poslední době řešit, se stejně musely řešit anglicky s centrální podporou (telefonicky do Německa a Švýcarska, mj. změna účtu pro zasílání výběrů peněz).
V každém případně jednají evropské pobočky dost autonomně – zřízení účtu v Maďarsku proběhlo nejen přes nesouhlas Lynxu, ale i centrály (nebo IBIE). Support mi napsal, že musím účet u Lynxu nejdříve uzavřít a po 6 měsících si mohu otevřít nový v Maďarsku. No, a mezitím mi IBCE bez ohledu na to účet obratem otevřel.
Je mi samozřejmě jasné, že IB neřeší pidibanku Airbank. Ale IBCE obsluhuje drtivou většinu český klientů původem z IBUK, a tam nebyl problém s Airbank, ale s korespondenční bankou RB ve Vídni – a čeští klienti začali hned bombardovat support v Maďarsku, že nemohou fundovat své účty. Myslím, že to tedy náhodná souhra okolností rozhodně nebyla.
Vracím se nicméně ke své připomínce z prvního komentáře – v současné době má IBCE sběrný účet v ČR, IBIE nikoli. I to je jeden z faktorů, který by měli ti, co uvažují o přechodu do Irska, vzít v potaz.

marek1914f

… oprava předchozího, poslední dvě IBCE má být IBIE. Pardon.

Tomáš

Jak je to pls s úročením těch zůstatků, zajímá mě hlavně USD. Chápu to tak, že úročí pouze částku do ekvivalentu toho, co mám investováno? Tady to vysvětlují, ale úplně moudrý z toho nejsem https://www.interactivebrokers.com/en/accounts/fees/pricing-interest-rates.php

verglor

Ahoj, dakujem za clanok. Podarilo sa mi uspesne registrovat do IBIE. Neexistencia lokalneho CZK zberneho uctu je ale dost neprijemna… Neviete ci je mozne mat dalsi ucet v IBCE a pouzivat ho len na konverziu mien a posielanie medzi IBCE a IBIE ?

Marcel

Ahoj,
Žiadosť o nový účet u IBIE si začal vypĺňať na ich webe alebo na IBCE? Lebo ja som pochopil z toho návodu ktorý poskytol IBCE support, že žiadosť treba začať vypĺňať z ich webu + u nich požiadať o zmenu štátu, ale nejako mi to nedáva zmysel.
Ďakujem

verglor

Ahoj, pouzival som referral link v tvare ibkr.com/referral/… ktory premeroval na interactivebrokers.com/referral/… takze myslim, ze je celkom jedno na ktorej domene to vyplnis – zaradia ta podla krajiny ktoru vyberies.

Marcel

Ďakujem,
a ticket o zmenu štátu si zadal už v tej novej rozpracovanej žiadosti o účet u IBIE?

verglor

Ano, ziadnu inu ziadost som nemal. Predtym ako som potvrdil svoju danovu rezidenciu, kde bolo natvrdo Germany, som ich poziadal o zmenu cez ticket.

Marcel

Vďaka

George

Ahoj, potřeboval bych s registrací trochu pomoct plus mám ještě pár dotazů, mohl by si na sebe dát nějaký kontakt? Email etc. ?

finax

Ahoj, dík za návod. Řešil jsi někdy v IBIE “Ireland Interest Tax Form 8-3-6” ? Že prý IBIE musí vybírat 20% daň z úroků na hotovosti. Vyplněním toho formu se dá ta daň zrušit, jenže chtějí, aby to náš finančák potvrdil officiálním razítkem. Jak to u nás znám, vyžadovalo by to nejdřív nechat si zaplatit oficiální překlad do češtiny a jít na úřad osobně. Daň na úrocích hotovosti mě moc nezajímá a asi bych se nato vys.., ale svítí to tam jako něco, co bych měl řešit.

Kex

Od zrušení superhrubé mzdy máme i sazbu 23% pro “vysoké příjmy” (tam je to pak větší problém), ale většina má 15%. Mám za to, že by mělo jít z těch 20% zaplacených v Irsku si nechat u nás uznat 15%, u nás neplatit nic a tratit jen 5% na již zaplacené dani v Irsku. A 5% pak už není takové terno…

Michal

Zdravím,
Pokial nemám účet u Interaktive Broker a chcem ho mať v IBIE ako postupovať ?

marek1914

Ještě jednou – tentokrát novinka a podstatná změna k horšímu u IBCE – nemožnost změny base currency ne častěji než 1 x za tři měsíce. U IBIE u měnové konverze žádné omezení není (a tedy není ani důvod ke změně base currency, pokud by to platilo i tam).

Due to regulatory reasons clients of IBCE cannot change their Base Currency more often than once every 3 months.
Note
• Restriction of base currency changes aim to eliminate speculative currency exchanges which are prohibited under IBCE. As clients are able to exchange currencies back to the base currency, therefore limiting this possibility is necessary.
Based on the information in our system, the last base currency change took place on December 01, 2022. Therefore you are not able to make the base currency change at this moment.
We apologize for the inconveniences.

marek1914

Patrně jsou to maďarské regulace, které myslím obecně FX spekulace zakazují. Proto asi IBCE zavedl v říjnu možnost výběrů v EUR, USD a domácí měně, které jsou možné bez ohledu na base currency (a provedou se automatickou FX konverzí). Jinak by klient zůstal “uvězněn” v cizí měně a nemohl si 3 měsíce vybrat peníze v měně, kterou potřebuje.
Ale jinak souhlas, pro aktivní investory jednoznačný důvod pro přechod k IBIE. Jsem jen zvědav, zda i tuto možnost nezruší, jak jim budou utíkat klienti…

marek1914

Ano, přesně tak. Při zvolení účtu k výběru v příslušné měně se zobrazí veškerá hotovost včetně jiných měn už jakoby konvertovaná do měny výběru. A klient si zvolí částku. Pokud je dostatek prostředků v příslušné měně, měla by se převést tato. Pokud není dostatek, proběhne konverze z jiných měn. Asi nelze nastavit prioritu, tedy jakou měnu ke konverzi vzít jako první; to nevím s jistotou, ale bližší informaci jsem nikde nenašel.

Mimochodem, tak jsem zjistil, že zavedli to výše uvedené omezení, na které IBCE nikoho neupozornil, nikde není ani na jejich webu:
Provedl jsem konverzi z EUR do mé base currency CZK a vybral peníze v CZK. Buď ta transakce nebylo vypořádaná nebo IB udělal chybu, v každém případě se mi z CZK neodepsalo nic, ale proběhla mnou neautorizovaná konverze z USD, zjistil jsem až druhý den. Chtěl jsem reklamovat, ale mezitím dolar poklesl, tak jsem si řekl, že nebudu nic řešit, provedu konverzi zpět do USD (via změna base currency na USD) a ještě něco dolarů vydělám… To proběhlo, ale zpět se vrátit do base currency CZK můžu až v březnu 2023…

marek1914

Zde ještě oznámení té změny z října:
Dear Client,

We are pleased to announce that as of Monday, 17 October, you will be able to make withdrawals in EUR, USD and your home currency (e.g., the currency of your country of legal residence). You can make these withdrawals even if there are no positive balances in these currencies. Please note there is no change in available base currencies for deposits and withdrawals: EUR, USD, CHF, GBP, HUF, CZK, PLN, NOK, DKK and SEK.

To take advantage of this new feature, simply make a withdrawal in your desired currency. IBKR will automatically check the availability of the currency. If there are insufficient funds available in the requested currency, IBKR will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one.

You may also use the option “Withdraw All Available Cash,” which allows you to withdraw all available funds to a single currency: EUR, USD or your home currency. IBKR will automatically convert positive balances in the supported currencies to the requested one without leaving residuals.

Additional information is available in our FAQs regarding converting currencies.

Please note that currency conversion at IBCE must be connected to an investment service transaction and its resulting cash flows. To comply with this regulation, you can make a currency conversion in a trading platform only to close a negative balance created by borrowing. In other cases, IBCE performs the conversion automatically.

marek1914

Ještě z jiného soudku. Jak jsem tady i jinde narazil na podivení, proč IB zvolil za své východoevropské působiště právě Maďarsko. Zakladatel IB, donedávna CEO a stále hlavní akcionář Tamás Péterffy je Maďar a Maďarsko zvolil za sídlo IBCE právě proto.

Přejít na začátek