Spousta práce s drobnými úpravami

Už nějakou dobu jsem pozoroval, že rychlost načítání stránek tady na blogu a jejich vykreslování není úplně ideální. Proto jsem se posledních několik týdnů s přestávkami věnoval pár drobnostem a částečným vylepšením pro komfortnější user-experience. Co za drobnosti a vylepšení mám na mysli?

 • Migrace celého webu na kratší doménu finhacker.cz,
 • změna šablony WordPressu,
 • se změnou šablony související lehký redesign,
 • zrychlení celého blogu.

Když jsem před více jak rokem začínal psát tento blog, nějak jsem si neuvědomil, že stavět web na čtyři roky staré a neaktualizované šabloně asi nebude nejlepší nápad. Stalo se. Abych dostal celý web do stavu ucházejícího, zabralo to dost práce, ale tím vás trápit nechci.

Jak sledovat nové články nebo konkrétní diskuzi pod článkem?

V případě, že chcete být notifikováni ohledně nových článků, které se zde nepravidelně objevují, existuje k tomu několik způsobů…

 1. Přes sociální sítě Facebook nebo Twitter, kde jsem celkem aktivní.
 2. Přihlášením do newsletteru.
 3. Pomocí RSS čtečky (můj oblíbený způsob). Já například používám doplněk do Chromu feeder.
 4. Občasným kontrolováním hlavní stránky :-)

Spousta návštěvníků mně psalo, že se v mnohdy výživných diskuzích ztrácí a z hlediska časového rozlišení začne být tok přibývajících komentářů po nějaké době nepřehledný. Funkcionalita blogu umožňuje každému návštěvníkovi možnost nechat si zasílat notifikace z jednotlivých diskuzí pod články. Je zde opět několik způsobů…

 • přes odkaz   Subscribe těsně nad diskuzním formulářem a volbou buď “Upozornit na nové a další komentáře” nebo “Upozornit na nové odpovědi na můj komentář”,
 • pomocí aktivování   zvonečku vlevo od tlačítka “Přidat komentář”, což vás bude notifikovat na email pouze v případě reakce na váš konkrétní komentář,
 • pomocí RSS čtečky:
Upozornění: Veškerý obsah na blogu se podařilo úspěšně přenést kromě jedné věci – odběrů emailových notifikací z diskuzí pod články. Pokud jste byli přihlášení k nějakému diskuznímu odběru a nadále chcete notifikace na email dostávat, budete se muset znovu přihlásit (přes   Subscribe). V případě newsletteru není potřeba nic dělat. Díky za pochopení.

Bude diskuzní fórum?

Rovněž mně pár z vás psalo, jestli neplánuji něco jako diskuzní fórum. Neplánuji, protože mně to přijde zbytečné. Otevřená diskuze pod články je pro tento blog dostatečná a pokud využíváte notifikování popsané výše, nemělo by se stávat, že se v záplavě informací ztratíte.

Etapu migrace a redesignu webu mám konečně za sebou a doufám, že v dohledné době nebudu muset nic podobného řešit. Zase se můžu začít pořádně věnovat tomu, co mě baví – investování a vše kolem, a sem tam nějaké to blogování ;-)

Drobná prosba: Pokud narazíte na jakoukoliv chybu při procházení stránek, budu rád, když mně to dáte vědět buď přes kontaktní formulář, nebo do diskuze pod článkem.


Subscribe
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
golf1964

Ahoj,
myslím, že mluvím nejen za sebe ale i za všechny ostatní čtenáře Tvého webu a děkuji velice za Tvůj neutuchající entuziasmus s jakým tvoříš web, píšeš zajímavé články a hlavně trpělivě odpovídáš na všemožné i nemožné dotazy. :-)
Díky moc
Milan

Přejít nahoru