Šťastné a veselé!?

Při zpětném pohledu se stávají některé věci opravdu trefnými. Odcituji pár vět, které jsem napsal v úplně prvním článku tohoto blogu začátkem února roku 2020:

Něco mně říká, že po velmi zdařilých posledních letech, může být rok 2020 dosti zajímavý, ať už v pozitivním nebo negativním smyslu…

…Jak říkám, bude to zajímavá jízda!

To jsem ještě netušil, že se má slova tak rychle stanou skutečností a trh o pár dnů později zažije nejrychlejší pád v historii o více jak 30 %. Aby toho nebylo málo, tak následující recovery byla také jednou z nejrychlejších! Prozatím to vypadá, že index S&P 500 zakončí tento rok dvouciferným zhodnocením.

Rok 2020 byl hodně bláznivý a pro spoustu lidí velmi složitý. Tahle krize je specifická v tom, že někteří z celé situace profitují, zatímco jiní bojují o “přežití” (ať už podnikatelské nebo osobní). Snad bude nadcházející rok o něco klidnější a začátkem léta už se budeme moci zase všichni normálně nadechnout.

Já si přes svátky dávám od blogování oraz. Přeji všem čtenářům mého blogu krásné a pohodové Vánoce a úspěšný rok 2021!


Subscribe
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Supermuf

Nebojím se tvrdit že rok 2021 bude hodně o inflaci. Teď už je jasné že všechny zěmě se z toho budou snažit vybruslit obrovským zadlužováním a “tištěním” peněz. Dominovat budou kryptoměny – můj cíl na 2021 je BTC 50K+ USD a zlato – 2,5K až 3K a 50 USD stříbro. Velký potenciál mají privátní kryptoměny jako je Monero. Inflací i “zhodnotí” nemovitosti, pokud máte nějaké prostředky tak klidně alokovat i tam (ale nemovitost pouze jako aktivum, ne pasivum – jinak to nemá význam). Ruce pryč od dluhopisů a toxických aktiv. Také je nutno brát v potaz sílející tendence na přechod celosvětové ekonomiky na bezhotovostní a s tím rostoucí omezení finančních (ale i jiných ) svobod. Stačí se podívat na Čínu kde jde dopředu vidět jakým směrem se svět bude ubírat. A Covid celý tento proces ještě více urychlí.

Každopádně díky autorovi za super blog a přeji všem mnoho úspěchů a hlavně hodně zdraví a pevné nervy v roce 2021

Přejít nahoru