Vklady dolarů k XTB

Dolarové vklady k XTB brokerovi zcela zdarma

Broker XTB je mezi drobnou investiční veřejností v České republice a na Slovensku poměrně oblíbený. Sám jej využívám pro své dlouhodobé investování, i když s mnohem menším účtem, než mám u Interactive Brokers. Tuším, že jako první v tuzemsku přišli s nulovými poplatky za obchodování do objemu 100 000 EUR měsíčně, což je velmi příjemné. Zejména pokud investujete do evropských variant amerických ETF, jsou obvykle burzovní poplatky mnohem vyšší, než na jaké jsme zvyklí z USA.

Na základě zpětné vazby od zdejších čtenářů se mně za poslední dobu sešlo hned několik dotazů ohledně vkladů peněžních prostředků k XTB a protože mám tuhle technikálii dávno vyřešenou, rád se o ní v dnešním článku podělím.

Kde je problém

Pokud vám XTB vyhovuje a chcete si u něj založit obchodní účet nebo jej už využíváte, dřív nebo později narazíte na jednu drobnou komplikaci. Drtivá většina instrumentů, do kterých budete investovat nebo je obchodovat, je denominovaných v dolarech – akcie, ETF, dluhopisy, CFD. U XTB to funguje tak, že pokud máte na svém brokerském účtu peníze v jiné měně, než je měna, ve které je aktivum obchodováno, broker je při exekuci obchodu prvně automaticky konvertuje na požadovanou měnu. V podstatě tedy máte tři možnosti:

Poznámka 1: Následující text se netýká situací, kdy u XTB investujete / obchodujete pouze aktiva denominovaná v eurech.
Poznámka 2: Návod bude užitečný rovněž pro slovenské sousedy. Jenom si místo CZK dosaďte EUR.

1. Vložit koruny a strpět konverzi z CZK na USD + poplatek 0,5 %

XTB používá ke konverzím svůj vlastní směnný kurz, který není úplně výhodný ve srovnání s internetovými směnárnami typu Revolut, Wise nebo třeba Interactive Brokers. Porovnejte sami…

Směnný kurz USD/CZK u XTB a Interactive Brokers. Screenshot byl pořízený ve stejný čas.

Kurzový rozdíl při srovnání XTB a Interactive Brokers dělá 0,1307 Kč na jeden dolar, tedy při vkladu 220 000 Kč (ekvivalent zhruba 10.000 USD) se jedná o 1307 Kč, o které bude váš obchodní účet lehčí v případě, že využijete konverzi od XTB namísto vlastní konverze někde výhodněji. Kromě toho si broker ještě účtuje poplatek 0,5 % z objemu konvertované sumy, takže se náš modelový příklad prodraží o dalších 1100 Kč.

2. Vložit dolary a zaplatit zahraniční platbu

Druhou možností je převod dolarů z vaší české banky na sběrný USD účet u XTB. Pokud už máte na bankovním účtu dolary, tahle možnost se vyloženě nabízí. Nevýhodou je, že americkou měnu nelze poslat jinak než jako zahraniční platbu (i v případě, že posíláte peníze mezi dvěma českými bankami). Nejlevnější zahraniční odchozí platby vycházejí u Air bank na 100 Kč, u Revolutu 150 Kč a u Fio 200 Kč. Standardní banky typu KB, ČSOB nebo Spořku bych se vůbec neodvažoval pro tento účel zkoušet. Bohužel tím to nekončí. Je totiž dost pravděpodobné, že se vám při realizaci zahraniční platby postaví do cesty korespondenční banka, která vám naúčtuje další poplatek za zprostředkování transakce (další odchozí zahraniční platbu). Jenom pro zajímavost, u KB a ČSOB je tento dodatečný poplatek následující: 1 % z převáděné částky, min. 250 Kč, max. 1500 Kč. Tudíž v případě částky 10.000 USD zaplatíte zbytečně ještě 1500 Kč!

3. Využít debetní kartu

U brokera XTB je možné vložit peněžní prostředky na obchodní účet také pomocí debetní karty. Tohle je velmi pohodlný a rychlý způsob, jak dostat peníze tam, kam potřebujete, ale stejně jako výše uvedené možnosti se neobejde bez jistých nevýhod. Vklad prostřednictvím debetní karty je u XTB zpoplatněn částkou 0,95 % z objemu transakce, takže při částce 10.000 USD vyjde poplatek na 95 USD, což je při kurzu 22 USD/CZK 2090 Kč.

Rekapitulace (při vkládané částce 220 000 Kč nebo ekvivalentu v USD):

 1. vklad korun s následnou konverzí vycházel o 2407 Kč hůře (0,59 % + 0,5 %),
 2. vklad dolarů pomocí zahraniční platby by vyšel nejméně na 1600 Kč (0,73 %),
 3. při použití debetní karty by zákazník zaplatil na poplatcích přes 2000 Kč (0,95 %).

Jako dlouhodobý investor se neustále snažím, aby náklady spojené s investováním byly co nejnižší. A je jedno, jestli to jsou poplatky brokerovi, správcům aktiv nebo bankám. Uznejte sami, že platit jenom 0,59 – 1,05 % na poplatcích za vklady na brokerský účet není úplně zanedbatelné. Naštěstí existuje ještě jeden způsob…

Moje řešení

Kromě vkladů bankovními převody a debetními kartami nabízí XTB ještě jednu možnost, a to využití služby PayPal.

Co budete potřebovat:

 1. Korunový běžný účet – zdarma.
 2. Paypal účet – zdarma.
 3. Účet u online směnárny, která současně poskytuje debetní kartu, ideálně Revolut, který mám odzkoušený – zdarma.
 4. Trpělivost.

Nenechte se odradit počátečními kroky. Jedná se o jednorázovou záležitost. Všechny další vklady na XTB budete mít zdarma, a to myslím stojí za to.

Poznámka: Na základě mých nových zkušeností jsem zjistil, že pro vklady k XTB přes Paypal není možné využít debetní kartu od Wise. Pokud se o to pokusíte, XTB vám při zpracování platby hodí hlášku, že se Paypal platbu nepodařilo zpracovat. Nevím proč to tak je, ale prostě to nefunguje. Jednoznačně proto doporučuji k depozitům k XTB využívat Revolut.

Doplnění k poznámce: Návštěvník Petr mě v diskuzi pod článkem upozornil, že debetní kartu Wise už lze použít pro vklady do XTB přes Paypal podle níže uvedeného návodu. Osobně nemám vyzkoušené.

Jak na to

1. krok

Pokud ještě účet u XTB nemáte, můžete si jej zaregistrovat zde. Pokud už účet máte, ale prozatím jste si tam nepřeváděli žádné peníze, musí nejprve dojít k jeho aktivaci uskutečněním alespoň jednoho vkladu prostřednictvím bankovního převodu z vašeho běžného účtu, který jste vyplnili při registraci k tomuto brokerovi. Tohle je důležitý krok, protože dokud si obchodní účet neaktivujete, nebudete moci využít vkladu prostřednictvím Paypalu.

2. krok

Založení a aktivace online směnárny. Z osobní zkušenosti můžu vřele doporučit Revolut v tarifu Standard. Jakmile budete mít účet aktivní, požádejte o zaslání debetní karty – poplatek u Revolutu 99 Kč.

TIP: Nechcete platit za zaslání debetní karty? V Revolutu máte jednu virtuální kartu automaticky, je zcela zdarma a lze ji použít pro naše účely úplně stejně jako ty fyzické 😉

3. krok

Pokud ještě nemáte účet u PayPalu, zaregistrujte si ho zde. Pokud už účet máte, bude jej potřeba propojit s vaší debetní kartou z online směnárny z kroku 2. Funguje jak fyzická, tak také virtuální od Revolutu. Zde je postup na propojení:

Propojení debetní karty a Paypal účtu.

Na další stránce zadejte potřebné údaje o debetní kartě a fakturační adrese, viz. následující screenshot.

Propojení debetní karty a Paypal účtu.

Nyní máte Paypal účet úspěšně propojený s vaší kartou z online směnárny. Následuje velmi důležitý krok, a tím je úprava nastavené měny (výchozí je GBP), protože testovací karta od Revolutu byla vydána bankou ve Velké Británii. Měnu bude potřeba pro naše účely změnit na USD. Díky tomu bude Paypal správně strhávat dolary z Revolutu, a ne jinou měnu, která by byla následně konvertována na straně XTB. Pozor na to! Na screenshotu níže si všimněte, že pro účel tohoto tutoriálu opravdu používám v Paypalu virtuální kartu od Revolutu, která je zcela zdarma.

Propojení debetní karty a Paypal účtu.

4. krok

Do vaší online směnárny (Revolut) bude potřeba vložit peníze. K tomu využijete svoji debetní kartu od běžného bankovního účtu, kde máte peníze určené k investování / obchodování. Jedná se o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak dostat peníze do online směnárny. Navíc je to celé opět zdarma. Pokud jste převáděli koruny nebo eura, musíte je ve směnárně konvertovat do USD. U Revolutu je jakákoliv směna do 1.000 EUR měsíčně opět zdarma.

5. krok

Přihašte se do “Profilu investora” na webu XTB. V záložce “Vklad” zvolte, že budete provádět deposit na dolarový účet (1), jako metodu vyberte Paypal (2) a vepiště požadovanou částku (3). Já jsem pro účely tohoto návodu vkládal 1 USD.

Vklad u brokera XTB.

6. krok

Po stisknutí tlačítka “Vložit” dojde k automatickému přesměrování na platební bránu Paypal, kde se přihlásíte a zvolíte, odkud se má požadovaná částka strhnout. Samozřejmě musíte zvolit vaší debetní kartu z online směnárny.

Potvrzení vkládané částky na platební bráně Paypal.

A to je vše. Za pár sekund se objeví v “Profilu investora” notifikace, že vklad byl úspěšně připsán na váš brokerský účet. Za cca minutu přijde ještě potvrzující email od XTB a Paypalu, že došlo k depositu, resp. autorizování platby.

Emailové potvrzení připsání depositu na obchodní účet.
A ještě emailové potvrzení ohledně autorizace platby Paypalem.

Krása celého tohoto procesu spočívala v tom, že na první pohled složitá cesta vkládané částky z 1) osobního účtu do 2) online směnárny, přes 3) platební bránu Paypal k 4) XTB brokerovi, vyšla v celkových nákladech na rovných 0 Kč při aktuálním nejlepším možném kurzu USD/CZK!

Byl pro vás návod užitečný?   
4.9 (68)

Subscribe
Upozornit na
guest

220 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
joehlvn

Pěkný návod, sám tento postup využívám pro USD.
Půjde takto postupovat, i pokud chci CZK prostředky dostat na EUR obchodní účet v XTB?
Protože v tuto chvíli už mám na PayPal vedenou Revolut kartu v USD, takže bych v PayPal před provedením převedu jen změnil kartu na EUR?

MichalH

Já jsem si udělal v Revolutu dvě virtuální karty…jednu EUR a jednu USD.

Martin

Ahoj. Ja kprosim zjistim v jake mene mam kartu na Revolutu? Díky

bitzer

Ahoj, díky za návod. Mám pouze takovou doplňující otázku. Lze převést peníze (USD) z Paypalu ze zůstatku, bez použítí karty? Přepdokládám, že ano. Ale není to zřejmé, protože jsi na ilustračním obrázku začernil ostatní možnosti.

HonzaV

Dobrý den, děkuji mockrát za návod, moc mi to pomůže – ty kurzy XTB opravdu nemá dobré… Funguje celý proces zdarma i opačně, tedy když budu vybírat USD od XTB před PayPal až na účet Revolutu? Ještě jednou moc děkuju!

Charlie

Ahoj, prosím mohl bys případně popsat i návod na zpětný proces, tzn. vyber? Koukám na nabídku obou bank a nějak se nemohu zorientovat v tom, jak celý proces výběru USD/EUR z Xtb vybrat🧐

Martin

Pěkný návod, děkuji. Nějaké řešení, jak na směnu CZK/EUR bez poplatku? Aktuálně používán Revolut, ale nestačí mi 1000 EUR měsíčně, protože posílám i na crypto.com. Dělali jste prosím i porovnání kurzů a možností z korun na eura (Revolut, Wise, RoklenFX atd.)? Děkuji

Fasek

Ahoj, děkuji za skvělý článek, určitě využiji, zatím jsem nevyužíval právě kvůli poplatku za převod peněz.

Jenom bych chtěl ještě poupravit část č. 2 “Peníze k XTB nelze vkládat bankovními převody z jiných než tuzemských bank, tudíž odpadá možnost použití online peněženek, jako je Wise nebo Revolut.”

Toto tvrzení neplatí, u XTB standardně realizuji převod EUR (USD by měli jít taky) z účtu u Revolut, vzhledem k tomu, že se jedná o platbu v EUR na EUR účet, je to bez poplatku. Myslím, že tvé tvrzení platí pouze pro první vklad na účet (pro aktivaci a evidenci účtu v tuzemsku pro výběr), který musí být z tuzemského účtu, následující vklady mohou jít již z Revolut.

marek1914

Ano, lze v podstatě odkudkoli – je to platba na USD účet u Unicreditbanky.
Jen poznámka – postup v článku je dobrý, ale má smysl jen u malých částek, kdy není poplatek za konverzi (myslím, že je 0,5%). Resp. je třeba si spočítat. Pro 10 000 USD jsem provedl letos:
CZK na IBCE (via Airbank 100 Kč), směna za 2 USD na USD, převod na Wise (z IB 1 x měsíčně zdarma), poplatek Wise 7,50 USD, z Wise na XTB – 3,41 Wise, 3,38 korespondenční banky; tj. celkem poplatky cca 21 USD = 0,2 %. Při větších objemech bude procento menší.
Asi by šlo dle článku využít napojení karty od Wise na Paypal, ale myslím, že tam bude omezení výšky částky platby kartou – tj. statisíce asi poslat nepůjdou.
A ještě jedna věc – a to je výběr USD. Banka musí být v Česku, je otázka, zda tam dorazí celá částka (zkoušel někdo?). Ale poslat dál, to už rozhodně levné nebude… (poplatky korespondenčních bank i v rámi ČR). Já bych sázel zase spíš na Wise, který má český účet u RB, čili tam by měl být převod v rámci banky zdarma.

marek1914

Ahoj FinHackere, jo, je to krkolomný, ale každý má své potřeby… Já si zřídil XTB v rámci diverzifikace brokerů po konci IBUK a jako vhodného brokera na akumulační USD ETF denominované v Evropě (typicky CSPX.UK). A potřeboval jsem poslat postupně několik desítek tisíc USD…
Jinak na ty menší částky do 1000 EUR je ten tvůj postup nejen ideální, ale i superrychlý.
Díky za info, že na Equa bank přišlo vše, to je hezká cesta zpět. Resp. díky za všechny články.

HonzaV

Ahoj. Já jsem vybíral USD z XTB do AirBank a stálo mě to 100 Kč poplatek AirBank + 250 Kč poplatek Unicredit (min. 250 Kč za převod) + cca 120 Kč korespondenční bance (bohužel ale nevím jak je tento poplatek určen a jak se tedy změní při větší částce). Pokud jsi do Equa bank platil pouze 29 Kč, tak peníze v tomto případě nejdou přes korespondenční banku? A poplatek Unicredit jsi opravdu neplatil nebo jsi to jen nezmínil…? Díky.

HonzaV

Rozdíl je asi v tom, že mně to XTB posílalo z účtu
CZ39 2700 0000 0010 0251 2426/BACXCZPPXXX
a adresa je taky jiná:
X-TRADE BROKERS DOM MAKLERSKI SPOLK
POBREZNI 394/12 PRAHA 8 CZECH REPUBLIC
Česká republika
Registraci jsem dělal loni nebo předloni a mám účet Standard. Je tedy možné, že máš jiný typ účtu nebo tě napadá ještě něco jiného?
Díky.

HonzaV

Díky moc. V tom případě si teda udělám účet ještě u Equa… Stále ale nechápu, že tam nebyl poplatek Unicredit – protože to mi vlastně dělalo největší část poplatku. Může to být tím, že to šlo přímo do Equa a tedy jen v rámci ČR, kdyžto když to jde přes korespondenční banku, tak to může jít přes zahraničí? Slibuju, že to byl poslední dotaz :D

DavidH

Dobrý den, můžu se prosím zeptat jak řešíte u EUR vkladu k XTB přímo z Revolutu variabilní symbol?? Snažil jsem se takto poslat peníze, které mám u Revolutu, ale vždy jsem pohořel na VS. Děkuji

Jirka

Zkoušel jsem si poslat 100 USD z FIO účtu na XTB USD účet a přišlo mi 75 USD (+cca 9 USD si strhlo FIO) … korespondenční banka se napakovala :/

Kmochacek

Prvni prevod na ucet u Xtb
1000USD z Fio klasickym bankovnim prevodem, Fio si strhlo 8,55USD(200kc), korespondencni banky dalsich 30. Pripsano na ucet XTB druhy den (Unicreditbank)

Druhy prevod:
Konverze CZK do USD na RoklenFX a nasledny prevod na ucet u Xtb. Pripsano behem par hodin, poplatky ZADNE!!!

Registrace u Roklen online, zdarma, konverze za vyhodny kurz. Neni nutne mit penize u nich predem.
Nejdrive na Roklen nakup USD, do 2 prac.dni nutno prevest CZK na jejich ucet a zadat ucet ( XTB), kam chces koupene USD prevest.
Roklen ma cizomenove ucty u vice cs.bank ( vc.Fio)
Rano koupe 1000USD na Roklen, nasledny prevod CZK z Fio do Roklen, ve 12hod pripsan o 1000USD na ucet u XTB.
Jedina nevyhoda asi bude, ze u Roklen je minimalni konverze prave 1000 USD/EUR.

Kmochacek

S prvni casti souhlas, chvilku mi trvalo se v tom zorientovat, ale zvykl jsem si :-)

Penize nejspis prevadeji jmenem sveho klienta a proto je XTB prijme. Kazdopadne to funguje.

mmnephis

Já se přímo na ten RoklenFX ptal u podpory XTB a řekli mi, že první převod musí být z účtu vedený na mé jméno. Další převody už mohou být i z RoklenFX účtu.

Kmochacek

Roklen nabizi prevod penez do zahranici i pro firmy a tam by asi byl problem, kdyby firma svemu dodavateli platila, aniz by on vedel kdo vlastne plati…

Ale zpet k XTB. Uz jsem prevadel nekolikrat a vzdy OK. Akorat jednou jsem spletl svuj VS u XTB. Nasledoval mail od XTB, ze jim na souhrnny ucet prisly USD sice s mym jmenem, ale chybnym VS a jestli jsou opravdu ode mne a chteli doplnujici info.

Takze Roklen nejspis opravdu prevadi jmenem sveho klienta.

Dan

Ahoj

Ono je sice fajn, že XTB akceptuje platbu od Roklenu, ale zkoušeli jste někdo ty peníze i vybrat?
Přijmout cizí prachy je asi víc v pohodě, ale pokud je budete chtít vybrat, tak aby nebyly nějaké větší problémy.
Sám sem do XTB provedl převod 1000USD přes roklen a šlo to v pohodě, ale trochu mám obavu o výběr.

Pokud provedu jakoukoliv transakci, tak XTB hned další den posílá report o pohybech na účtu.
XTB mi připsalo 1000USD a další den report nikde, z čehož usuzuji, že přeci jen tato transakce může být trochu “fishy” a déle se zpracovávat.

Samotné XTB uvádí:

“Upozorňujeme, že na svůj investiční účet XTB můžete vkládat finanční prostředky pouze ze svého bankovního účtu vedeného na Vaše jméno nebo z karty vydané na Vaše jméno.
Vklady třetích stran nejsou povoleny a mohou mít za následek zpožděné výběry a omezení na obchodním účtu.”

A opravdu nerad bych po x letech, kdy bych chtěl vybrat nějakou hotovost řešil, že sem před x lety vložil peníze přes nějakého prostředníka a budu mít na obchodním účtu XTB nějaké sankce, omezení apod.

Máte někdo zkušenosti?

Dan

Nedalo mi to a ještě sem to telefonicky ověřoval u XTB.
Nebude s tím prý problem ani v budoucnu a můžu Rokleny používat dále pro vklady.

Prý to neberou jako vklad třetí strany – s čím tak úplně nesouhlaím, ale na druhou stranu je možné,
že XTB spolupracuje s Roklenem jako “smluvní partner” nebo co a tudíž je to za ně vpohodě.

Každopádně telefonicky to ověřené je, hovory jsou nahrávané, takže to bude asi OK.

Libor

Zdravím, nemáte prosím nějako info, jak ty výběry USD z XTB -> EQUA účet vypadají nyní, když jej spolkla Raiffeisenka? Podmínky banky jsou asi jasné, 29 Kč příchozí platba + 29 za pohyb na cizoměnové složce účtu (když tam nebudu držet ty peníze do dalšího měsíce), ale jde o ty korespondenční poplatky, když platba teď asi půjde jinudy… Díky

marek1914

Ještě jedno doplnění, resp. upřesnění – v článku se píše o směně na USD u XTB. Ta ale nefunguje klasickým způsobem, jak je člověk zvyklý třeba z IBIE, tj. že máte fakticky multiměnový obchodní účet, kdy jednu měnu libovolně směňujete za druhou (vedle sebe máte koruny, eura, dolary a třeba tugriky).
U XTB nic takového není, na každou měnu je třeba extra obchodní účet a směna mezi účty možná není!
Čili na dolarový účet nějak dopravíte dolary (a o tom je článek) a po skončení obchodu vám zase zbydou dolary, které musíte nějak dopravit domů, případně směnit (a ne levně). Nebo na korunový (případně eurový) účet dodáte koruny (eura), ty v okamžiku obchodu směníte za dolary v XTB kurzu a při ukončení obchodu je zase v XTB kurzu směníte zpět. Ale dolary nikdy na tomto účtě nejsou (máte tam jen pozice a zůstatek v Kč).
Proti tomu nelze principelně nic namítat – někdo má radši tento model, jiný zase výše popsaný, každý má své výhody a nevýhody… Ale to už je mimo rozsah tohoto komentáře.

Kbk

Ještě doplním, že při vedení účtu v CZK a nákupu akcií v USD si účtuje XTB poplatek 0,5% ( bez ohledu na kurz). To samé zpět, když uzavřete pozici opět poplatek 0,5% Takže tohle je pro mě
pádný důvod využívat pouze USD nebo EUR účet.

Vojta

Ale všal právě o tom jste v članku mluvil, pokud se nemýlím :D. Jen já si právě zjistil že práve s ohledem na kurz je už poplatek započítaný v kurzu. Takže to není zas tak hrozny, a kurz tím pádem neamjí tak špatný.

Jiří

jak zmenim ucet vedeny v czk na usd?

Peter

Zdravím, to že sa dá na karte zmeniť mena v PayPal som zistil až na základe článku. Neskúšal ste niekto zmeniť menu na klasickej EUR debetnej alebo kreditnej karte na USD, ako by to vyšlo na poplatkoch? Či tu by bol skôr len nevýhodný kurz?
Ďakujem

Petr

Ha, tak tohle mi přišlo akorát do rány. Mám jako hobby focení a přispívám na fotobanky (Shutterstock etc), odkud chodí výplata na Paypal v dolarech. A je problém dostat peníze jinam bez konverze nevýhodným Paypal kurzem. A vida, ony se dají nalít k brokerovi. Díky moc!

Lukas

Zdravicko, kazdy mesiac mi chodi prijem v USD na paypal, preposielam si na eur bankovy ucet v mbank (a teda za nevyhodneho PayPal konverzneho kurzu).
Chcel by som zacat investovat na XTB a teda USD z paypalu poslat priamo na XTB ucet vedeny v USD – ako mam postupovat? Staci “priamo” poslat z PayPalu na XTB?
S PP mam prepojenu len klasicku debetnu kartu od mbank SK vedenu v eurach.

Kato

Zdravím, lze tento způsob využít i na vklad do IB?

VendyM

Ahoj, tohle je nelepší návod na převod peněz v USD, který jsem kdy četla. Vše, co jsem potřebovala vědět jsem se našla v jednom článku. S investování teprve začínám a sbírám informace a rady jak ušetřit na poplatcích :) Moc děkuji, srozumitelné, jasné, pochopitelné. Za mě povedený článek

MichalK

Ahoj, protože hledám dalšího brokera, Tvůj článek mě velice zaujal! Ale když jsem se podíval na stránky xtb dostal jsem se k pdf tabulka poplatků a provizí platná ze 14.2.2022 a tam jsou poplatky jak za vklad z debetní/kreditní karty, tak z PayU ( 0,7 – 0,95%). Máš nějaké vysvětlení, proč Ti to nic nestrhává, i když by podle sazebníku mělo? Nebo jsem něco přehlédl?

Screenshot_2022-04-18-19-51-12-593_com.google.android.apps.docs.jpg
MichalK

Ok, dík za ujasnění. Vzhledem k tomu, že nepoužívám PayPal, tak jsem si naivně myslel, že PayU je jejich služba a jinak to poslat nelze.

Maro

Zdravím zkouším uvedený postup, ale nedaří se mi odeslat usd z Paypalu na dolarový účet XTB, pořád to hlásí Nepovedlo se nám zpracovat Vaši PayPal platbu. Vyskytl se problém s Vašim PayPal účtem nebo došlo k technickým potížím na straně poskytovatele plateb. Abyste mohli znovu provést platbu, budete nyní automaticky přesměrování na stránky poskytovatele PayPal s dříve zvolenou výši vkladu a pak je na výběr přejděte zpět do pokladny nebo zpět do profilu investora.
PayPal účet už mám dávno, vymazal jsem tam původní kartu a přidal novou Wise, změnil měnu na USD vše propojeno. Ve Wise jsem předtím převedl vložené czk na usd, poplatek za převod je 0,0443362 z převáděné částky, takže tam teď mám na kartě czk i usd, nicméně usd převézt na účet XTB stále nejde. Na technické oddělení XTB tel 228 884 063 se nedá dovolat. Takže zbývá zjistit kde je chyba. Nevíte někdo co s tím?

Maro

Tak ještě mi na podpoře Paypalu doporučili vymazat všechny cookie a catches v PC a zkusit to za 72h převézt znovu na účet XTB, podpora PayPalu pokusy o platbu vidí, ale bezpečnostni režim prý nelze obejít a když to nepomůže tak prý mám zvolit platbu jiným způsobem než přes PayPal.

Maro

To nic právě mi bylo řečeno, že PayPal zakazuje platby za obchodování s akciemi.

První odpověď:
Dobrý den, děkujeme, že jste kontaktovali PayPal Messaging. Jmenuji se Niki a dnes vám ráda pomohu.
Pečlivě jsem zkontroloval váš účet PayPal a mohu potvrdit, že váš účet je v naprostém pořádku. Existují však některé typy transakcí, které nelze provést prostřednictvím platformy PayPal. Jedním z nich jsou transakce související s obchodováním s akciemi. Pokud si tedy přejete dokončit tuto platbu, mou nejlepší radou je v tuto chvíli použít jiný způsob platby.
Upřímně lituji nepříjemností, které tento problém způsobil.

Druhá odpověď na mou námitku, že mi XTB do telefonu tvrdí, že jim platby z PayPalu chodí…

Unfortunately receiving payments and sending payments are not the same, I am afraid, which means that if a PayPal account registered in Czech Republic can receive these kind of payments, does not mean that a PayPal account registered in the Czech Republic can send stock trading payments via PayPal.

I wish I could do more for you, however, I can only apologise for the inconvenience again.

Bohužel přijímání plateb a odesílání plateb není totéž, obávám se, což znamená, že pokud PayPal účet registrovaný v ČR může přijímat tyto druhy plateb, neznamená to, že PayPal účet registrovaný v ČR může posílat platby za obchodování s akciemi přes PayPal.

Přál bych si, abych pro vás mohl udělat více, ale mohu se opět jen omluvit za nepříjemnosti.

Tak asi nic, a plaťte ty poplatky bankám a všem jak mourovatí :)

Tak jedině založit účet PayPalu v jiné zemi, která podporuje odchozí platby třetím stranám. XTB by to také měla v podmínkách upřesnit.

Maro

Pokud bych se třeba rozhodl a zvolil český devizový účet v USD pak nejlépe vychází asi banka Creditas, odchozí platba za 150Kč (účet u Equa bank 299Kč) a příchozí za 50Kč (Equa bank 29Kč), takže tam převézt USD přes Wise nebo Revolut, ale vyplatí se to spíše při vyšších částkách nad +- 30000Kč.
https://www.banky.cz/prehled-a-porovnani/bezny-ucet/devizovy-ucet/

Rostislav

To vypadá složitě 😁😳
Ale jdu to zkusit. Taky nechapu proč banky nemají zájem převadět peníze mezi účty v čr jednoduše a zdarma (napadla mne možnost zřídit usd úcet u unicreditu a donést tam usd peníze sám nebo mezi jednou a druhou bankou poslat v czk a uvnitř mých účtů to převést z czk na usd – airbanka to umí) U fio pro cz akcie zase přeposlu czk okamžitě z airbank a ve fio převedu do fioebroker účet co je skoro hned, přímo s airbank na fioebroker to nejde ihned, což nevím proc.
Děkuji vám, za skvělé članky. Já o vás nikdy neslyšel. Mám co číst (nebo nechat předčítat automatem) za vlahych ketních večerů 👌
Ještě jednou děkuji.
Mohu vám nějak přispět? Vas to určitě stojí moře času 😳🤕

Martin

Zrovna řeším totéž. Založit si USD účet u Unicreditu a donést tam hotovost se zdálo jako dobrý nápad, dokud jsem si nepřečetl v ceníku “hotovostní vklad v cizí měně poplatek 1 %”.

Martin

Převod USD Fio -> XTB jsem nakonec vyřešil hotovostním výběrem ve Fio (250 Kč), hotovostním vkladem u RB (jednou měsíčně zdarma, debetní karta je automaticky multiměnová) a převodem přes PayPal zdarma. A to celé jen proto, že Fio nenabízí platební kartu k USD účtu.

Mazy

Děkuji za pěkný článek. Jsem začínající investor a zprvu budu operovat s drobnými částkami.
Pokud využívám k obchodování dolarový účet u XTB nabitý přes Paypal a chci z něj udělat výběr na CZK běžný účet mBank – s jakými poplatky to bude připsáno?
Není někdy výhodnější obchodovat to z CZK účtu XTB, kdy výplata zpět na CZK BÚ by měla být bez dalších poplatků?

teg

Ahoj, pochopil jsem, ze revolut jiz od cervence funguje jako klasicka banka, kde ma kazdy cislo uctu na jmeno. Jake by byly poplatky za poslani dolaru z XTB na konto revolut? Jestli tedy jde toto revolut konto pridat do XTB. To jsem nezkousel. Bylo by to potom elegantni reseni, kde by byl, pro dolarove obchody, mezi tuzemskou bankou (moje je mbank) a XTB jen jeden prostrednik.

teg

Tvuj navod na posilani dolaru do xtb s paypalem a revolutem je super. Slo mi o opacny smer. Jak nejlevneji ty dolary z xtb dostat zpet na cesky ucet v korunach. Kdyby moc nestalo prevest dolary do revolutu, byl by potom prevod na czk a poslani zpet do mbank levny.

teg

Diky moc za odpovedi. Mrknu na tu Equa bank.

Matt

Revolut ucet do xtb ide pridat mam ho tam aj overeny ale peniaze som zatial nevyberal

Tom

Prosim, jak si vlozil revolut ucet, konkretne pozadovany PDF soubor ?

začátečník

Jak psal FinHacker výše (viz 5. 9. 2022 9:46), Revolut účet můžeš přidat při výběru peněz. Něco jako profil investora => výplata => přidat nový bankovní účet => dále postupovat dle instrukcí v aplikaci.

Petr

Fakt že to jde. Wise neakceptují ale Revolut ano. To mě podrž… nedává to smysl, ale je to tak.

Rero

Hezký den, děkuji za perfektní návod. Chci se jen zeptat na následující: Potřebuji-li poslat na USD účet u XTB větší částku než ekvivalent 1000 EUR v CZK, je nejlepší stejně použít vámi popsaný postup. Tzn. zašlu 250.000 CZK na Revolut a následně na PayPal účet 20.000 USD? Pokud se pletu, napište mi prosím, jaký postup byste volil vy. Díky za odpověď.

Rero

Teď jsem si dočetl poplatky Revolut: U karty Standard platím z částky nad 25000 CZK 0,5%, pokud zvolím jinou kartu než Standard neměl bych platit za převod nic, ale budu hradit měsíční paušál za Premium, či Metal kartu.

Rero

Děkuji za reakci. Změnil jsem tarif na Premium. Mám 300k CZK, chci je poslat poslat přes kartu na Revolut a koukám, že mi to chce připočíst:”Drobný poplatek”, jak píší ve výši: 4.006,2 CZK…To je masakr. Tak nevím, kde dělám chybu…

Rero
 1. Poslal jsem z debetní karty RB na Revolut 20k, poté převedl dle vašeho návodu víceméně vše na USD účet u XTB. Vše v pohodě, bez poplatku. Když jsem chtěl poslat další peníze, začalo mi to počítat “Drobné poplatky” viz foto. Myslel jsem, že když změním účet u Revolutu na Premium, tak to bude v pohodě, ale nic se nezměnilo, stále poplatky.
 2. Tak jsem zkusil jinou kartu z J&T a je to zase bez poplatku – teda zatím (ještě jsem zkusil vrátit původní kartu od Raiffeisen, ale opět se objevily poplatky. Také jsem zkusil zadat kartu RB kolegy a i ta fungovala bez poplatku, takže tomu vůbec nerozumím. Doufám, že karta od J&T “vydrží”.
IMG_9403.PNG
Rero

Hezký večer, ano, změnil jsem kartu a nyní to již funguje. Jediný problém je v tom, že má Revolut limit na denní dobíjení karty. Chtěl jsem se ještě zeptat, zda nepoužíváte: https://simplywall.st/

Poe

Můžu se, prosím, zeptat, zdali to zrušení premiového účtu na Revolutu je opravdu tak snadné? Na webu všude čtu, že se jim upisujete na rok a když to zrušíte dříve, tak můžete i tak prý platit poplatky.
Díky.

randombrambor

Ahoj, super článek jen dotaz – ted jsem si založil účet u XTB jenže píšou že první vklad musí být přes bankovní převod.
XTB účet jsem si založil v USD, což jsem pochopil máš i ty? :)
Takže moje otázka – jak provést ten první vklad v USD přes bank transfer abych pak mohl vesele používat tvou kombinaci revolut + paypal? Mám airbank USD i CZK účet, akorát na USD účtu teď nemám žádný dolary. Revolut mám taky. Taky mám erste premier a tam usd účet ale tam mám asi 1,5 dolaru a operace tam jsou většinou drahý…
Jak to tedy co nejlevněji vyřešit? :) – změnit měnu XTB účtu jsem nenašel že jde

randombrambor

Ano super mám to na účtu! Poslal jsem 2 dny zpátky 5kč běžná platba v CZK na jejich účet(vedený v USD a vysloveně píšou at to člověk neposílá v jiný méně než USD :D)a včera se mi normálně připsalo na účet xtb 0,2 USD. Takže pecka díky moc za pomoc.
Volal mi i borec z xtb jelikož sem novej účet tak sem se ho ptal jestli to takhle můžu udělat a nějak z něho vylezlo že by to mělo fungovat a funguje!

Martin

Ahoj, poslal sis to přes airbank ? Mají tam vedený jen IBAN A SWIFT, ne vyloženě číslo účtu který bych vepsal jako normálně. Pokud dám novou platbu přes airbank v CZK tak to lze jen na CZ účet. pokud SEPA tak zase v eurech. Zahraniční platbu mohu zadat na webu s dolary i když mám CZK účet. Ale účtují si tam asi 100kč za poplatek.

Tester123

Zkoušel jsem také, jen bych zmínil, že dodatečně zmínil, že revolut má dvoje možnosti virtuální karty. Jednu jen na jedno použití a druhou na stálo. Já si tam přidal tu na jedno použití. Poprvé jsem poslal jen 1$ na test s tím, že potom pošlu zbytek. Najednou jsem se divil, že zbytek poslat nejde. Po nějaké době jsem přišel na to, že tam mám právě single-use verzi. Takže starou v paypalu smazat a přidat zase novou. Potom jsem si všiml, že tam je možnost i karty na stálo…

Spatřujete nějakou výhodu v tom využívat onu možnost je na jedno použití?

Rudolf

Pri zriadení účtu na Revolut som si zriadil virtuálnu kartu. Tak ako píše Tester123 je tam aj možnosť zriadiť si jednorazovú virtuálnu kartu. Tá by mala slúžiť pre prípady, keď si chce človek niečo kúpiť na neoverenom webe, ktorý nepozná a bojí sa zneužitia údajov o svojej karte. Keďže tá jednorazová virtuálna karta je len na vykonanie jednej platby – nedajú sa následne získané údaje zneužiť treťou stranou, keďže sa karta nedá použiť opakovane.

ori

Ahoj, mohu se zeptat na zkušenosti s tou variantou č. 1, které se návod netýká, tj. obchodování pouze s instrumenty denominovanými v eurech? Rád bych převáděl eura rovnou ze svého eurového účtu (nově bohužel u ČS, výbornou Equu jsem míval taky, ale se zoufalou Raiffkou nechci nic mít) napřímo jako SEPA a stejně i případně vybíral, tj. žádná konverze. Kdysi jsem takhle něco zobchodoval přes Fio, bankám jsem neplatil nic, ale samotné poplatky za obchodování u Fia jsou poměrně vysoké. Díky.

ori

Díky. (Já ČS k rozumným bankám taky neřadím, ale jako zaměstnanec spřátelené skupiny tam mám celkem výhodný účet s multiměnovou kartou [multiměnovou kartu z Equy Raiffka ruší, anebo zpoplatní cizoměnový účet nebo tak nějak], SEPA platby zdarma a hlavně mohu vkládat hotovost v eurech zdarma, což je pro mě důležité a rozhodně to není běžné:)

Michal

Ahoj, pokud jsem to spravne pochopil, tak pro vyber penez z xtb (usd i eur) pouzivas ucet u Equa bank? Jde o nejaky specialni ucet nebo bezny osobni a zmenilo se neco po spojeni Equa bank a Raiffeisen bank? Diky

Michal

Diky za odpoved, clanek samotny jsem neresil, tam je to celkem jasne. Mne zajimal prave ten opacny smer – pokud si poslu penize do xtb pres paypal a revolut, jak je pak dostanu zpet na cesky ucet. Hodne lidi to resilo v komentarich toho clanku, kde jsi prave odpovidal, pokud jsem to spravne pochopil, ze vyber z xtb lze provest pouze primo na ucet a ze k tomu ucelu pouzivas prave Equa banku, kde byl poplatek 29,-
Pokud to z tve odpovedi chapu spravne, tak toto uz neplati..

Tomas

Dobry den, v komentarich jsem toto nenasel vysvetlene, presto, ze se na to lidi ptali. Zkousel jste jiz nekdy vybrat USD na RVLT nebo na jiny USD ucet a jake poplatky jste po ceste utrpel? Casem budeme mit na XTB spoustu dolaru, vy uz je tam prakticky mate. Jednoho dne je budeme chtit treba jednorazove vybrat, nerad bych pak zjistil, ze poplatek bance ukousl znacnou cast nasporene castky. Dekuji.

Tomas

Dekuji za odpoved, ano, nejvetsi obavy mam z korespondencnich bank, uz ted drzim u XTB celkem dost USD. Ted s nimi bohuzel resim refundaci dane pri zdaneni ceskych dividend a nechce se jim spolupracovat. Tuto nemilou informaci jsem zjistil pozde, clovek se porad uci. Pro ceske akcie zcela nevhodny broker. A to by stacilo jedno potvrzeni od nich, ktere bych predlozil Komercni bance, na cemz jsem se s ni jiz dohodl.

začátečník

Ahoj,

výše napsanému postupu rozumím, ale proč je uveden i krok PayPal -> XTB? Nestačilo by pouze Revolut -> XTB (při uvažování korunový účet -> směna na USD přes Revolut)?

začátečník

Díky za info.

První bod není pro mě problém (rychlost neřeším). Pokud si účtuje Revolut poplatek za odeslání dolarové platby, není tedy mezi variantami Revolut -> PayPal a Revolut -> XTB žádný rozdíl (jinými slovy je krok PayPal -> XTB pro mne zbytečný)?

začátečník

Aha, takže Revolut dává poplatek při převodu na účet A (XTB), ale nedává poplatek za ten samý převod na účet B (PayPal)? To je dobré vědět :-)

Ze zvědavosti – jaké je kritérium dání onoho poplatku za odeslání platby? Ptám se s ohledem na převod Revolut -> účet C (můj bankovní účet) – zda bych platil poplatek nebo ne.

Pavel Dvořák

Dobrý den. A pokud budu potřebovat vložit eura na XTB ucet, ktery mám v Euro měně přes SEPA platbu z Revolutu, tak je to zdarma a nepotřebuji k tomu Paypal? Tedy mohl bych si ze svého osobního účtu u Raiffeisen poslat CZ na Revolut, na Revolutu CZ směnit na Eura a provést SEPA platbu do XTB. Potom je to skutečně zdarma (s výjimkou poplatku za směnu v Revolutu?

Pavel Dvořák

Díky za informaci. Pokud bych chtěl nakupovat $ akcie, tak bych si musel otevřít $ účet v XTB a vklady realizovat přes Paypal bezpoplatkově jak to tu bylo popsáno, že?

A zeptám se ještě u toho EUR XTB účtu. Jak je to s výběrem pokud budu mít Revolut jako hlavní účet pro XTB? Mohu poslat výběr EUR rovnou do Revolutu bezpoplatkově? Tedy uplatnila by se SEPA platba, která je zdarma? Díky moc za informaci

Pavel Dvořák

Díky moc. Tedy odnasim si z toho závěr, že pokud budu mít EURo ucet u XTB, tak pro bezpoplatkove vklady a výběry (vyjma drobneho poplatku za smenu meny v Revolutu) lze použít Revolut účet bez Paypalu přímo napojeny na XTB účet.

A mohu se prosim ještě optat kdybych využíval XTB v $ jak je to s výběry? Existuje nějaká možnost jak poslat $ z XTB do Revolutu bez poplatku, na Revolutu $ směnit na CZ (za drobny poplatek) a poslat si je zpět na CZ osobní účet? Či existuje nějaký vhodnější způsob? Protože pokud neexistuje a nakupoval bych ETF akumulacni v $ a po cca 20 letech bych se je rozhodl vybrat, tak nevím způsob jak dolary dopravit na svůj osobní CZ účet, abych netratil velké poplatky za SWIFT platbu a konverzi meny.

Pavel Dvořák

Skvělé. Díky moc za nasměrování. Vážím vašich rad a skvělých článků na tomto webu. Poznámka bokem: Moc se mi líbí, jak jste se na těchto stránkách představil “About me” :-) Je to opravdu originální.

Jsem v investicích nováček a plánuji dlouhodobé investice do pár akumulačních ETF (abych nemusel řešit daně) s pravidelným měsíčním vkladem cca 5000 Kč jako určitá forma investice na stáří s “rizikem”. Tedy vybíral bych až cca za 20 – 25 let. Ještě bych měl poslední dotaz: Nemohu se rozhodnout, zda budu nakupovat ETF v Euro měně nebo $ měně. Pokud Euro, založil bych si Euro XTB účet, pokud $, tak dolarový. Pokud bych měl například Euro účet XTB a kupoval bych například ETF s tickerem “VUAA”, tak si musím vybírat ty burzy, které mají “Trade Currency” též Euro že (nezajímá mne fund currency)? Tedy u tickeru VUAA by to byly burzy XETRA, gettex, Borsa Italiana, Frankfurt Stock Exchange. Chápu to tak správně?

Pavel Dvořák

Ano, na ETF CFD dám pozor. Moc děkuji za odpověď. A řeším poslední vec a to vyber z Revolutu. Jak dostat koruny z Revolutu na svůj CZ osobní účet od Raiffeisen s nejnižším poplatkem. Pokud jsem to správně pochopil tak transakce se bude realizovat vzdy jako mezinárodní platba která bude zpoplatněna bez ohlednu na to že se jedná o převod CZ -> CZ. Chápu to tak správně? Nevíte jake jsou v takovém případě poplatky za realizaci transakce? SEPA platba by to byla pouze v případě převodu EUR, ale já potřebuji dostat CZ na CZ. Nemáte s tím prosím zkušenost, případně na koho bych se mohl obrátit?

Petr

Tedy vybíral bych až cca za 20 – 25 let

V tom případě fakt není třeba řešit Revolut dnes. Může to být celé jinak za tak dlouhou dobu.

Petr

V horizontu +- 25 let při zachování alespoň elementární investiční disciplíny nebude záležet na tom, zda EUR nebo USD. Zkus si to namodelovat zpětně – u fondů, které již existují a jsou jak v EUR tak v USD a zjistíš, že při pravidelné velikosti investice cca 5000 Kč to bude dávat velice podobné výsledky.

Pavel Dvořák

Moc díky za komentář Petře.

Petr

Omlouvám se, že oživuji staré vlákno, ale toto

“Poznámka: Na základě mých nových zkušeností jsem zjistil, že pro vklady k XTB přes Paypal není možné využít debetní kartu od Wise. Pokud se o to pokusíte, XTB vám při zpracování platby hodí hlášku, že se Paypal platbu nepodařilo zpracovat. Nevím proč to tak je, ale prostě to nefunguje. Jednoznačně proto doporučuji k depozitům k XTB využívat Revolut.”

už zdá se neplatí. Právě jsem vyzkoušel v článku uvedené s tím, že namísto Revolutu jsem zkusil s PayPalem spárovat Wise kartu, a normálně mi to prošlo.

Ještě čísla: při vložení (prvního vkladu přes banku) 1000,- Kč se mi připsalo na USD účet 44.33 USD. Zkusil jsem vložit stejnou částku 44.33 USD přes Wise, z účtu se mi strhlo 994.08 Kč. Takže to funguje a je to levnější

Petr

Ovšem, jak už si všimli komentující výše, tak veliký problém je / bude s výběrem USD zpátky. Já mám například dolarový účet u FIO, ten mi jako jediný pro výběry schválili (Wise nebo Revolut ani náhodou), a to tedy znamená jak korespondenční banku, tak i poplatek za příchozí platbu.

V tomto ohledu “zlaté” etoro, kde lze vybrat na kartu (i Wise) za sice 5 USD, ale zase bez ohledu na výši výběru. Všechno má své pro a proti …

Petr

To máš asi pravdu, že je lepší kvalitnější regulace a k tomu poplatky za výběr, než výběr zdarma a k tomu špatná regulace. Hledám druhého brokera k IBCE, asi to nakonec bude XTB, no …

Jan

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli se platí nějaký poplatek při poslání USD na Paypal
bankovním převodem z USD bankovního účtu, či je to také bez poplatku. Protože jestli to dobře chápu, tak by se to mělo brát stejně jako zahraniční platba, jinými slovy by se mohly objevit poplatky korespondenčních bank. Předem díky za odpověď, za skvělý článek a za úžasnou komunikaci se čtenáři. Honza

Jan

Dobrý den, mohu se tedy zeptat, jak byste řešil situaci, kdy mám peníze na bankovním účtě v USD a chtěl bych je převést k XTB s co nejmenšími poplatky? Ještě mě napadlo, že bych místo karty Revolut (jak zmiňujete v článku) propojil účet Paypal s klasickou dolarovou kartou , kterou mám napojenou na svůj USD bankovní účet, ale nemám ponětí, jestli by se opět nevyskytly nějaké poplatky. Velmi bych ocenil váš názor, popřípadě nějakou radu, jak byste mou situaci vyřešil Vy. Díky za Váš čas. Honza

Jan

Super, to je přesně to, co jsem potřeboval vědět. Díky moc za pomoc :) Honza

filda

Ahoj, jenom jsem se chtěla zeptat, řeším stejný problém….mám na USD učtu u FIO banky dolary a chtěla bych je, co nejvýhodněji převést na dolarový účet XTB. Problém je, že k mému FIO USD účtu nemám kartu – FIO banka nevydává.

vita

Řeším stejný problém. Zkusil jsem poslat USD z Fio na RoklenFX a odtud přímo (bez jakékoliv měnové konverze) na XTB. Brzy jsem mi volali z Roklenu – “ty ty ty, to se nedělá, my jsme tu na směnu, ale že jde o malou částku, tak příkaz pro tentokrát provedeme, ale ať se to neopakuje” :) Testoval jsem 100 USD, bez ztráty jediného centu. Já je zcela chápu, není to fér. Třeba by jim ale nevadilo, kdyby člověk provedl běžnou konverzi, a pak k tomu přidal i pár dolarů, co už měl…

Je opravdu bída, že nejsme obecně schopni v 21. století poslat bez poplatku (nebo s rozumným a předem známým poplatkem) USD z dolarového účtu v jedné CZ bance na dolarový účet v druhé CZ bance. Paradoxně je takto člověk v horší pozici, než když mu někdo pošle dolary v USA, protože to zdarma jde (Wise->PayPal->XTB).

Jirka

Super článek! Jenom bych se doptal. Postup výše je myšlený pro účet na XTB v korunách? Přemýšlím v jaké měně založím na XTB účet. Mám v plánu kupovat pouze ETF a to VWCE a VUAA, které jdou obchodovat v EUR.
Bude tedy lepší založit rovnou EUR účet nebo CZK?

Děkuji!

Jirka

Nakonec jsem jsem zvolil stejný postup jako uvádíte pro USD, ale místo USD jsem vložit eura po trase Revolut-Paypal-XTB a vše v pořádku, bez poplatku a připsáno v plné výši.

Petr

Zrovna jsem si založil účet u XTB a řešil jsem právě tento problém, jak nejlépe poslat USD. Takže moc děkuju za řešení, Revolut i PayPal používám takže pro mě úplně ideální. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli jsou nějaké poplatky za výběry pokud bych si například chtěl poslat USD zpátky na Revolut (když nepočítáme ten poplatek při výběru méně než 150 USD)?
Předem děkuji za odpověď.

Jaroslav

Jak aktivuji účet u XTB bez poplatku? Při prvotním vkladu na XTB nelze vybrat PayPal.. pouze převod z banky. Když mám bankovní účet od AirBank zaplatím za převod zahraniční platby. Jak lze vyřešit? Díky.

Pytus

Ahoj,
díky za super článek! Když bych si to chtěl trochu zjednodušit, nešlo by vynechat ten paypal? Postup – pošlu peníze z banky na revolut, převedu při dobrém kurzu na USD a tak je pošlu na účet vedený u xtb v USD. Delší čekání na převod peněz z revolutu akceptuji, víkendům se také vyhnu, neobejdu tak ten Paypal? Děkuji za odpovědi

pytus

Díky moc za odpověď, tak si zařídím ještě PayPal :D

marek1914

Doplnění – IBCE i IBIE nabízí nově možnost propojení USD účtu u brokera s multiměnovým účtem u Wise. Čili lze použít cestu:
CZK > IB – zde směna na USD za paušál 2 USD > Wise (zdarma, vyzkoušeno na 5000 USD) > XTB přes kartu Wise zdarma dle výše uvedeného návodu
Lze tak směnit i vyšší částky než je těch 25 000 bezpoplatkových u Paypalu, karetní limity u Wise lze zdvihnout až na 10 000 EUR denně, 30 000 EUR měsíčně.
Ale – je prý nějaký časový limit, kdy lze směněné peníze poslat zase z IB pryč. Broker nechce fungovat jako směnárna, takže by mohly za určitých okolností následovat sankce (předpokládám, že by ale předtím přišlo varování).
Mezi IB a Wise lze USD posílat i obráceně za minimální poplatek pro Wise (0,39 USD za 5000 USD, nevím, zda je tam nějaká progrese). Což jsem třeba využil při přesunu USD z IBCE na IBIE.

Pavel

Ahoj,

děkuji za návod.
Právě jsem si založil u XTB účet a chci provést úplně ten prvotvní vklad.

Při registraci u XTB jsem zadal svůj osobní účet v CZK.

Otázka zní, stačí teď udělat převod dejme tomu 100CZK z osobního účtu na účet v CZK na XTB a poté se mi už odemkne ta super varianta pres reovlut a paypal?

Děkuji

Pavel

Pavel

Ahoj,

potvrzuji informaci o vkladu, na kterou jsem se ptal včera – stačilo vložit i CZK z BU -> XTB a poté se otevřela možnost paypalu na dolary.

Ohledně těch dolarů, jak je vybrat zpět, abych měl co nejlepší kurz a zároveň, aby mi došly bez zbytečných poplatků?

děkuji

Petr

Mě Revolut i Wise zamítli a trvali na tom, že půjde o běžný účet v bance v ČR. Osobně tímto považuji XTB za trochu nevýhodné. Dolary jsem vybíral, ale muselo jít o běžný účet v ČR bance.

Petr

To mě nenapadlo, zkusím, díky.

Michal

Díky za návod, ale ještě by bylo fajn upozornit čtenáře, že směnu na Revolut je NUTNÉ provádět pouze v pracovní dny. O víkendu je ke kurzu účtována přirážka.

muggy

Já jsem si založil XTB účet, připravil si cestu vkladu přes RoklenFX ale stejně mě odradily ty drahé výběry, proto jsem do XTB nic nevložil. Když už ty dolary dostaneš třeba na EQUA, tak stejně je musíš zase nějak poslat do směnarny a to jsou zase peníze…Ve výsledku mi je furt milejší FIO kde jsou poplatky jasný a maximalné zaplatíš za zahraniční platbu do RoklenFX.

Alexandra Mičková

Dobrý den, mám účet u xtb , kde mám bankovní účet z KB a z Revoltu. Jsem přihlášená u paypal. Když dám vklad na xtb v záda zmáčknu pay pal vložit , přepne se mi to sice na paypal, ale pořád se načítá a píše, potvrďte a pokračujte dle pokynů. Nemůžu se zkrátka do paypal dostat. Udělala jsem vše, co jste poskytl v návodu.prosím o další kroky. Děkuji Mičková

Alexandra Mičková

Dobrý večer, omlouvám se, zkoušela jsem vše dle návodu několikrát, až se mi to povedlo. Děkuji Mičková

Marek Ondřej

Dobrý den, pokud tomu správně rozumím, tak by mohlo být nejvhodnější si vybrat XTB na jednu konkrétní měnu (např. dolar = americké akcie) a vybírat pouze tituly v té měně, když účet nelze vézt multiměnový jako je tomu například u IBKR? Dále jen použít Vámi zmiňovaný Revolut na směnu na dolar. Děkuji!

Petr

Ahoj, dekuji za velmi pekny navod. Fungovalo na poprve skvele, zalozil jsem si 2 e-karty u Wise a prosly testovaci platby z jedne v EUR, z druhe v USD. Jakmile jsem se ale znovu prihlasil do Paypalu, obe karty jsou nyni nastaveny s menou EUR a nelze zmenit – ani pri odebrani a znovu pripojeni karty k paypal uctu. Netusite, jestli je to tak ‘by design’ u paypalu (moc jsem jej dosud nepouzival) – ze penezenka musi byt v jedne mene a ta nasledne nejde zmenit ? Nebo je potiz u Wise ? Dekuji

Tomas

Ahoj, mam stejny problem jako kolega vyse.. byt samozrejme vidim moznost zmenut menu na USD a dokonce to cele udelam a potvrdim vidim ze se karta opravdu zmenila na USD… staci ale prepnout na jinou kartu a vratit se zpet a karta je opet v CZK… proste se to neulozi, nejake rady?

Tomas

Dekuji za odpoved ocenuji rychlou reakci.. u me to takto bohuzel nefunguje byt se vse po zmene tvari jako OK po aktualizaci je zpet mena CZK… psal jsem na podporu tak uvidime..

Tomas

Tak mi dosla odpoved z podpory ze zmena je aktualne mozna pouze u VISA karet… zvlastni je ze tam mam i jinou Master card kartu na ktere mi to zmenit normalni jde… zaroven mohu potvrdit funkci u Visa karet.. avsak tato konkretni revolut karta od Master (videl jsem ze nekdo ji ma i od Visa) zmenit aktualne nelze:

Screenshot 2023-11-29 122734.png
Tomas

Jeste doplnim ze jsem problem vyresil Revolut podporou kde jsem zazadal o vytvoreni virtualni VISA karty. K memu podivu bez problemu vyrobili a jiz funguje i zmena meny v Paypal

A.K.

Ahoj, mám menší problém ohledně vkládání peněz na účet u XTB. Zkouším to dělat způsobem který je tu popisován tzv. peníze -> revolut -> směna na USD -> na PayPal nahrát katru od Revolut -> přes PayPal vkládat peníze na XTB. Hází mi to hlášku: Během zpracování platby došlo k chybě. Zkuste to prosím znovu nebo kontaktujte naši Zákaznickou podporu. Mohl by mi prosím někdo poradit kde by mohla být chyba? Děkuji za jakoukoliv pomoc

A.K.

S XTB jsem si před chvílí dopisoval a u nich prý problém není ale prý by měl být u PayPalu.

Ondřej Michálek

Když změním měnu na kartě v PayPal z CZK na USD a potvrdím, tak to napíše, že úspěšně změněno ale při kontrole je tam opět CZK. Netuší někdo?

Ondřej Michálek

Děkuji

Jana

Super návod, díky. Chci se zeptat, kde může být problém, když mi na PayPal (přidané kartě) nejde změnit měna? Jednou jsem ji změnila na USD, teď bych potřebovala na EUR, ale už nemám nikde možnost ji změnit.

StanleyCZ

Kontaktujte ideálně podporu PayPal.

StanleyCZ

Díky za návod, funguje stále ok…

DominiK

Zdravím, rád bych se zeptal, jakou variantu převodu peněz byste volili na XTB (EUR/USD účet), pokud by částka byla cca přes 200 000 Kč (chtěl bych převést na eur nebo usd). Na revolutu standart je poplatek nad 25k měsíčně směny 1 % z částky, což je u těchto vyšších položek již hodně.
Napadla mě varianta s roklen, kde převedu na usd nebo eur pošlu na revolut a odtamtud na xtb (ale nemám zkušenost). Popřípadě jestli má někdo zkušenost, kolik si vezme banka kdyby šla platba přímo z KB účtu v CZK SEPA platbou na EUR účet XTB. Nebo mě napadla premium na revolutu, kde směna není omezená, ale zase nemám zkušenost se zrušením, zdali to jde hned po měsíci nebo až po roce.
Popřípadě jestli má někdo ještě nějaký nápad jak na dobrou směnu peněz při větším obnose. :D

Díky moc. Pro menší vklady a směnu budu využívat revolut, ale momentálně potřebuji zainvestovat větší množství peněz, a směna na revolutu je pro mě nevýhodná.

Díky a hezký den všem :)

DominiK

Ahoj, moc díky za odpověď. A co ten roklen, nemám tam zkušenost, tak jestli nemají nějaké větší poplatky za směnu velké částky.
Směnil bych to tam, a potom to už v USD nebo EUR převedl na revolut a z revolutu na XTB.
Popřípadě bych si hold udělal revolut premium no

DominiK

No já bych právě udělal to, že bych směnil částku na Roklenu, z roklenu poslal na revolut. A tam již mám propojený revolut a paypal s xtb viz návod. Tam by teoreticky takové poplatky být nemusely, protože na revolutu již nic směnit nebudu, a budu jen posílat usd nebo eur na příslušný účet na xtb.

Pepa

Myslím, že Revolut Premium jde zaplatit minimálně na rok…

zroutt

Mělo byt to jít i na měsíc, ale jsou tam pak poplatky za snížení plánu:
Poplatky za snížení plánů Plus, Premium a Metal:

 • Plus: 229.98 Kč
 • Premium: 439.98 Kč
 • Metal: 699.98 Kč

plán Premium:
Měsíční cena: 219.99 Kč
Roční cena: 2 200 Kč

Takže se to zřejmě spíš nevyplatí ve většině případů použít.

https://help.revolut.com/cs-CZ/help/profile-and-plan/profile-plan/upgrading-my-plan/downgrading-my-plan/

Michal

Potreboval by som poradit, ako by ste mi poradili dostat vysiu ciastku, vyse 10000 eur najvyhodnejsiou cestou na dolarovy ucet u xtb

Michal

Ďakujem za rýchlu odpoveď a som rád, že si mi poradil. :)

Vojta

Jinak ten poplatek 0,5% u XTB je už započítaný v tom kurzu! Schválně jsem se ptal na XTB a potvrdili mi to. Takže by jste ten článek měl trochu poupravit. Tedy nezaplatíte za hrozny kurz a ještě navíc 0,5 %. Aktualní kurz dolaru je třeba 23,24, ale na XTB mají kurz cca 23,55 = (23,24 * 1,005).

Petr

Diky moc, fungovalo to a to jak pro muj XTB ucet, tak i pro manzelky z te same, me, Revolut karty, behem asi 3 sekund se platba pripsala.

Pavel

Dobrý den,
mohl bych Vás poprosit o radu jak nejlépe dostat dolary z XTB na CZK účet u Airbank?
Když dám na XTB výplatu, tak je možnost jen bankovní výběr, ten zvolím a mám možnost Revolut USD nebo Airbank CZK, co z toho asi vyjde nejlépe? Případně teď si ještě zakládám Wise účet, takže ten tam potom asi také přidám, jestli to půjde.

Můj předpoklad je, že když bych si to poslal do Airbank, tak tam budou nějaké poplatky + nevýhodný kurz.
Na Revolut čekám také poplatek, ale na Revolutu bych si to směnil s lepším kurzem na CZK a pak poslal do Airbank bez dalšího poplatku, jen jsem omezen směnou 25000 USD>CZK / měsíc a pak případně drahý poplatek, což případně u Wise vyjde levněji u větší sumy.

Předem děkuji za radu.

Last edited před 4 měsíců by Pavel
Milos

Ahoj, díky za pěkný návod a další zajímavé články.

K Revolut konverzi “zdarma” – poplatek nemají, ale že to bude úplně zdarma tj. za středový kurz není reálné, protože každá transakce nese nějaké skutečné náklady, které se promítají min. do market bid ask spreadu.

Zároveň spread zajišťuje aby nebylo možné jednoduše vydělat na arbitráži.

Tyto transakční náklady Revolut neabsorbuje, naopak si k nim něco přihodí.

Zde příklad s buy/sell kurzy z Revolutu před chvílí.

EUR Sell 0,040568 24,6499704200355
EUR Buy 0,040395 24,75553905186285

Spread 0,10556863182735
Polovina odpovídá 0,214%.

Ve vztahu ke kurzům z jiných zdrojů jsem se dostal až na 0,32%.

Tj. konverze na Revolutu zdarma není (nic není zadarmo), ale cena je stále cca poloviční než třeba na XTB.

Milos

bid ask jasně, já jen že to Revolut nemá nikde transparatně uvedeno, může to být 0,2 – 0,3% ale taky klidně víc a pak už rozdíl oproti třeba “drahému” XTB, kde to je jasné, není až tak významný..

Milos

BTW na XTB to vypadá, že mají transparentně uveden mid kurz a vedle toho 0,5% poplatek.

Jinak odpoved z Revolut supportu:

I would like to inform you that, there is no fix spread which we have. It is totally depended on the buy rate and sell rate. You can always check the rate and the fees in the app before confirming the order.

Milan

Přidám svoji varovnou zkušenost s XTB a Paypal. V roce 2020 jsem nafundoval obchodní USD účet převodem z WISE (tenkrát byly převody skoro zdarma) a z Revolutu. Když Paypal zavedl 3% poplatek za posílání USD na účet, tak jsem začal vybírat peníze z Paypalu přímo na obchodní účet u XTB, tak jednou za dva měsíce. U XTB jsem poslední tři roky jen nakupoval/prodával/držel akcie a ETF, takže pro ně nejsem zajímavý klient.
Potíž zřejmě nastala, když jsem začal z obchodního účtu peníze i vybírat – protože Paypal je mým hlavním zdrojem financí.
Při posledním výběru jsem po dvou dnech místo peněz dostal email:

Vážený Zákazníku,kontaktujeme Vás ohledně výběru z Vašeho obchodního účtu č. 18xxxxxx ze dne 02.07.2024. Výběr byl dočasně zadržen.

Při průběžné kontrole bylo zjištěno, že v systému jsme zaznamenali pouze vklady a výběry, ale na obchodním účtu zatím neproběhly žádné transakce. v souladu s bodem 4.2 dokumentu Obchodní podmínky ze dne 27.06.2024 platí následující: „Na Obchodním účtu evidujeme Obchody s Finančními nástroji, Frakční akcie a také Vámi vložené finanční prostředky u XTB.“

V souvislosti s výše uvedeným prosíme o informaci, za jakým účelem byly na obchodním účtu prováděny pouze vklady a výběry?

Dodatečně informujeme, že dočasně došlo také k blokaci vkladů kartou a PayPalem a také provádění výběrů pro Váš účet.

Ještě dodám, že se ani nenamáhali oznámit, že obchodní operace přepnuli do modu “close only”.
Po věcném dotazu, o jaké porušení jde, že nejdřív blokují a potom se mě ptají, mi dvakrát odpověděli dalšími nesouvisejícími odkazy na jejich podmínky, kde bylo většinou zaklínadlo “platné právní předpisy”. Protože tahám za kratší konec provazu (ONI mají MOJE peníze), tak jsem byl velmi opatrný ve vyjadřování a včera mi údajně uvolnili ten výběr a dovolili vklady a výběry převodem. Už ale ne Paypal ani karta.

Celkem rozumím tomu, že při fundování Paypalem jsou náklady, ale to klidně můžou omezit/zpoplatnit v těch svých podmínkách, a ne se chovat jako exekutor a vymýšlet nehorázné lži, u kterých ani nemohou doufat, že by jim někdo uvěřil.

Takže pozor – pokud nejste velryba, co nafunduje a přijde o to obchodem, tak vám časem Paypal dramaticky zaříznou.

marek1914

Já tomu moc nerozumím – mám dva dotazy:
1) ty píšeš, že jsi “poslední tři roky jen nakupoval/prodával/držel akcie a ETF”, XTB píše, že na tvém obchodním účtu proběhly jen vklady a výběry – obě tvrzení nemohou platit současně
2)Tobě XTB umožňoval výběry na Paypal? Mně nic takového nenabízí, jen převod na účet; ani jsem nikde nanašel popsanou tuto možnost, všude jen vklad z Paypalu.
Díky za vysvětlení.

Přejít nahoru