PF 2023

Nechci předbíhat, protože do konce aktuálního roku zbývá ještě posledních několik dnů… Dnešním dnem začíná Santa Claus rally, která s vysokou pravděpodobností neumaže těch cca -20 % YTD na S&P 500, takže letos nejedno portfolio zakončí v červených číslech, moje nebude výjimkou. Na druhou stranu, na to, jak byl letošní rok složitý, se indexy drží relativně dobře v porovnání s některými populárními high-flying akciemi.

Jsem velmi zvědavý na nadcházející rok, kde by nás měla čekat nejočekávanější recese všech dob. Mám takový pocit, že se nutně nemusí jednat z pohledu finančních trhů o poklidný rok s nízkou volatilitou a jednoznačným směrem na sever. Ale třeba budeme nakonec všichni příjemně překvapeni 😉

Všem svým čtenářům přeji hezké prožití vánočních svátků a úspěšný rok 2023!


Subscribe
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Stalo se milou tradicí tady zveřejňovat výsledky, tak já začnu, třeba se někdo přidá. Letos cca -14%, benchmark letos cca -18%. Nebylo cílem překonat benchmark, povedlo se to úplnou náhodou. Portfolio mám dividendové, tzv. “na důchod”. Hlavními složkami portfolia u mě byly covered-call ETF fondy (ve smyslu JEPI, QYLD, RYLD) a dividendové ETF (SDIV). Zbytek tvořily BDC společnosti. Nejde o nic světoborného. V roce 2022 jsem nic neprodával, pouze nakupoval.

portfolio.jpg
Petr

USD. Ale jak říkám, není to nic světoborného …

krejzič

Zdravím, Petře, hádám správně, že to není vysledek celého tvého portfolia, včetně spekulativních strategií, ale čistě investiční části?

Zany

Ahoj FinHacker. Prave jsem zaslechl na jednom foru ze pry uz resis jak dodat IB-IR Ireland Interest Tax Form 8-3-6 ktery pozaduji. V mem pripade jsem byl za rok 2022 v minusu na marginu ale zase jsem pujcoval nektere akcie v SYEP takze myslis ze predpokladam spravne ze i na interest z toho to plati?
V mem pripade se jedna o drobne

Zany

Na p2pforum.cz ve vlaknu IB nekdo zminil ze uz to resis.
A mas to nekde v Activity Statement vypsane tu tax? A kdy bylo strzeno? Ja nikde nemuzu najit ze by me to strhli.Nechci se te ptat na citlive data ale 50K? To jsi mel interest z pozitivniho cashe? To je docela desiva withholding tax.
btw. je to trosku OT tady, nemam te radsi kontaktovat formularem?
Diky

Přejít nahoru