Pozor na výběr peněz u Interactive Brokers [aktualizováno]

  Aktualizováno 13. 5. 2021.  

Dva týdny zpátky se stala taková nemilá věc, která mě stála zbytečný peníz navíc, a protože nejsem žádný žgrt, rád se o ni podělím se svými čtenáři. O co přesně šlo? Před rokem jsem koupil nemovitost (chalupu) na hypotéku pro rodinnou rekreaci (detaily v tomto článku). Jenže jak už to tak bývá, stav nemovitosti nebyl v úplně ideálním stavu a vyžadoval nákladnější rekonstrukci, kterou už bylo potřeba financovat z vlastních zdrojů. A protože mně na účtech nikdy neleží ladem přebytečná hotovost, ale většinu mám proinvestováno, musel jsem něco vybrat ze svého obchodního účtu u Interactive Brokers. Jenže potom přišlo značné rozčarování…

Poznámka: Následující text se týká pouze účtů, které spadají pod irskou pobočku IBIE. Obchodních účtů pod IBCE (Maďarsko) se následující komplikace netýkají.

Pokyn k výběru českých korun jsem zadal 22.4.2021. Uznávám, že jsem ten den nad svým počínáním úplně nepřemýšlel…

23.4.2021 broker zprocesoval můj požadavek a odesílá peníze skrze německou banku JP Morgan. Vypadá to, že se jedná o stejnou banku, do které posílám i vklady.

Teď to začne drhnout. Díky tomu, že Interactive Brokers posílá české koruny jako zahraniční platbu, musí k tomu využít tzv. korespondenční banku, nově bohužel využívají naši ČSOB:

Všimněte si prosím poplatku 1190 Kč za příjem zahraniční platby. Z ČSOB putovaly moje peníze do finální destinace – Komerční banky:

Takto je příjem peněz zaznamenán v mém internetovém bankovnictví:

Ale to bohužel nebylo všechno. Z výpisu jsem se dozvěděl další nepříjemnou věc:

Další poplatek 1 095 Kč za příjem platby z ČSOB do KB. Poplatky za jednu transakci v celkové výši 2285 Kč jsem teda nečekal. Zavolal jsem do banky a problém s dvojitým poplatkem řešil, ale bylo mně řečeno, že jejich poplatek odpovídá sazebníku a že reklamace nebude uznána. Nejsem úplně zběhlý v mezibankovním styku a jeho mechanismech, ale chápu to tak, že korespondenční banka (ČSOB) si odečte poplatek za zprostředkování zahraniční platby a tu následně přeposílá opět jako zahraniční převod do tuzemské banky. Jenom připomínám, že tohle celé martyrium se děje na krátké cestě od německých sousedů do ČR. Bankéři vždy byli a budou chamtivý…

Co je hlavní problém?

Hlavním problémem je skutečnost, že Interactive Brokers musel po Novém roce kvůli byrokratické Evropské unii migrovat z UK do EU a prozatím neexistuje sběrný účet pro české koruny v tuzemské bance. Dříve to fungovalo tak, že se peníze posílali do české banky, stejně tak se výběry odesílali z české banky. Nyní je situace taková, že pro vklady/výběry se peníze posílají do/z německé/maďarské banky.

Už jsou to čtyři měsíce po migraci a byť IB slibuje opětovné zřízení českého sběrného účtu, obávám se, že v tomto případě platí…

Slibem nikdy nezarmoutíš.

Šlo to udělat lépe?

Jistěže šlo. V zásadě mě napadají celkem tři možnosti, jak zaplatit na poplatcích méně, než kolik mě stál ukázkový odstrašující příklad.

1. Založení účtu u ČSOB

Vypadá to, že IB nově využívá jako korespondenční banku ČSOB. Rovněž o tom informuje při vytvoření požadavku na vklad. Pokud bude mít člověk stejnou banku jako korespondenční, je zde určitá možnost (malá), že by banka nestrhla 2x stejný poplatek (nepředpokládám). Tímto si nejsem jistý a pokud máte někdo reálnou zkušenost, budu rád, když se o ni podělíte v diskuzi.

Můj názor: Nechci si zakládat další nepotřebný účet, už tak jich mám dost.

2. Přes lowcostové banky

Pokud se smíříte s vysokým poplatkem pro korespondenční banku, potom se nabízí využít lowcostové banky typu Fio nebo Equa bank a další poplatek za zahraniční přijatou platbu výrazně snížit. Poplatky jsou pro vybrané banky ke dni 5.5.2021 následující (jedná se o osobní účty):

 • Fio: 100 Kč
 • AirBank: 100 Kč
 • Equa bank: 29 Kč

Můj názor: Byť lze touto metodou ušetřit až 1000 Kč, já se s poplatkem pro hamižnou ČSOB prostě nesmířím.

3. Pomocí konverze měny

Může to znít složitě, ale složité to není a určitě to stojí za pár minut práce navíc a ušetření více jak 2000 Kč. Jak se tedy vyhnout jednak poplatku pro korespondenční banku a dalšího poplatku za příjem zahraniční platby?

 1. U Interactive Brokers bude potřeba udělat směnu z CZK do EUR pomocí příkazu FXCONV. Poplatek bývá standardně fixní 2 USD za transakci.
 2. Volitelné: Současně se směnou korun na eura provést měnový hedging pomocí prodeje EUR.CZK CFD instrumentu, fixní poplatek 2 USD.
 3. Zadat požadavek na výběr směněných EUR na eurový účet dle vybírané částky:
  • do 25 000 Kč (1000 €): V případě, že vybíráte měsíčně do částky 25.000 Kč, jednoznačně doporučuji Revolut, který je právě do tohoto limitu každý měsíc bez poplatků za konverzi měn v rámci účtu Standard. Z dalších konverzí nad tuto částku se platí 0,5 % poplatek. V případě placených účtů Premium (175 Kč / měsíc) a Metal (300 Kč / měsíc) se poplatky neplatí.
  • od 25 000 Kč do cca 300 000 Kč: V tomto cenovém pásmu se vyplatí internetové peněženky / směnárny. Vezmu to podle poplatků od nejvyšších po nejnižší…
   • CurrencyFair – 0,4 % z objemu konvertované částky + 0,7 % rozdíl bid/ask spread (IB -> CurrencyFair) + 3€ za převod na BÚ.
   • Wise (bývalý Transferwise) – 0,5 % z objemu konvertované částky + 8 Kč za převod na BÚ.
   • Revolut – prvních 25.000 Kč zdarma, potom 0,5 % z objemu konvertované částky + 0 Kč za převod na BÚ.
   • Roklen FX – z výše uvedených směnáren má sice nepatrně horší bid/ask spready, ale tuto nevýhodu výrazně přebíjí na poplatcích. Posuďte sami: nad 1000 EUR 0,24 %, nad 5000 EUR 0,12 %, nad 10.000 EUR 0,1 % + 0,3 % rozdíl bid/ask spread (IB -> Roklen) + 0 Kč za převod na BÚ. Celý ceník zde.
  • nad 300 000 Kč: Pokud budu počítat, že si ČSOB jako korespondenční banka bere z transakce 1 %, max. 1190 Kč a příchozí zahraniční platba vyjde u Equa bank na krásných 29 Kč, potom se vyplatí od cca 300 000 neměnit CZK peníze do EUR, ale vybrat koruny jak bylo naznačeno v bodě 2 – přes lowcostové banky.
 4. V internetové peněžence / směnárně provést konverzi zpět z EUR na CZK. V případě běžného bankovního účtu by vás taková konverze vyšla na zbytečně moc kvůli širokému bid/ask spreadu.
 5. Volitelné: U IB provést uzavření měnového hedgingu, tedy buy EUR.CZK CFD kontraktu, fixní poplatek 2 USD.
 6. Nyní si můžete pogratulovat, že jste zaplatili na poplatcích nezbytné minimum.

Můj názor: V rozmezí do 25.000 Kč za měsíc se jednoznačně a bez diskuzí vyplatí Revolut. U výběrů od 25.000 do 300 000 Kč je nejzajímavější volbou Roklen FX. Přiznávám, že můj oblíbený Wise je bohužel už zbytečně drahý ve srovnání s konkurencí.

Až budete někdy také potřebovat vybrat peníze od Interactive Brokers, vzpomeňte si na tento článek a vyhněte se úplně zbytečným poplatkům a značnému rozčarování jako já…


Subscribe
Upozornit na
guest

86 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pišta

To je zajímavé, ale takovou zkušenost nemám. Převáděl jsem peníze někdy v půlce března a tento problém jsem nezaznamenal. Na účtu v AirBank mi přistálo přesně to, co jsem odeslal z IB. Jediný poplatek byl 100 Kč za příchozí zahraniční platbu. Jako protistrana je tam přímo uveden účet IB v Lucembursku.

Andrej

IB ti zmigrovalo ucet do Madarska alebo Luxemburska?

Pišta

Do Maďarska

Rosi

Lze požádat Lynx o přesun účtu z Irska do Maďarska nebo Lucemburska?

Last edited před 3 let by Rosi
Rosi

Odpověděli…bohužel nelze.

Jožka

Potvrzuji Pištovu zkušenost. Z IBCE do Fio jsem vybíral už 2x (v půlce dubna a teď zrovna dnes mi přišel druhý výběr) a jediný poplatek je 100 Kč pro Fio.
V Transaction History mám oproti článku 3 rozdíly:

 1. Mám tam IB Luxembourg SARL misto výše zmíněného IB LLC
 2. ve 4. kroku mám sice taky ČSOB, ale Fees: CZK 0.00 a hláška je taky jiná: “The payment has been routed to a bank that does not provide confirmation updates…”
 3. poslední krok (v článku KB) tam vůbec nemám, zřejmě proto, že Fio nepodporuje ty “confirmation updates”.

Nicmémě peníze přišly v obou případech všechny.

Jožka

Zřejmě je hlavní rozdíl v tom, odkud to posílají:

 • IBIE z US (SWIFT: IBKRUS33)
 • IBCE z LUX (SWIFT: IBKRLULL)
Jan

Upozorňuji, že poplatek ČSOB jako korespondenční banky je 2% (ano, je to procento z transakce), přičemž 2000 Kč je stropní limit. Kdo by takovou legální loupež v roce 2021 čekal… 😒

Mike

Ty 2% neodpovidaj, posilal jsem 50K CZK a CSOB strhla 500CZK a moje banka 100CZK, takze jsem dostal 49400.

Jan

Zajímavé, U LYNX mi řekli, že je to 2% – kdo ví, ceník jsem nedohledal… Každopádně strop potvrdit mohu, ČSOB si v mém případě strhla 2000 Kč, k tomu Raiffeisen 391 Kč a AirBank pak finálně 100 Kč. Potrženo, sečteno, převod CZK z LYNX do AirBank za 2491 Kč celkově…

Pavel

Ahoj, posílal jsem si peníze z IB na účet u AirBank, poplatky ČSOB 2000 kč Raifka 171kč, nicméně jsem se chtěl zeptat, platba už je na cestě týden, u IB je uvedeno, že peníze už jsou u AirBank nicméně když jsem volal do Air tak mi řekli, že peníze bude připsány mezi4-14 dnem. Máte někdo podobné zkušenosti? Přijde mi neuvěřitelné, že to v dnešní době může trvat až 14 dní

Pavel

Super, díky za odpověd.

Míra

Očekával jsem, že s tím budou problémy, proto jsem uvažoval nad následujícím řešením

1) V IB konverze CZK na EUR (stejně držím vekou část v EUR i USD)
2) SEPA platba IB – bankovní účet v ČR vedený v EUR (mám Equa bank i Air bank)
3) směna EUR na CZK v Roklen FX za poplatek 0,24% (od 1000 EUR, 0,1% poplatek nad 5000 EUR) a poslání CZK na bankovní účet v CZK

Rosi

A co takto…

1) před výběrem z IB konverze CZK příp. USD na EUR
2) výběr EUR z IB na bankovní účet v ČR vedený v EUR (Equa bank – poplatek 29 Kč)
3) směna EUR na CZK přes online směnárnu Exchange.cz (do 50.000 Kč poplatek 100 Kč, nad 0 Kč).

Japod

V internetové peněžence provést konverzi zpět z EUR na CZK” – problém je že Revolut je zdarma jen do 25tisíc CZK měsíčně (pokud si neplatíte vyšší tarif). A u Wise 0,5% při převodu Vaší částky 619tisíc udělá poplatek 3095CZK, takže je to ještě horší řešení než ty banky ;-) Jestli jsem něco nepřehlédl.

krejzič

Vybírám v korunách pravidelně od migrace do Maďarska na účet u Equa a těch 29Kč souhlasí.

Armin

Článek začíná : “Dva týdny zpátky se stala taková nemilá věc …”
Stále přemýšlím o tom, jak se tento patvar příslovečného určení času dostal do našeho hovorového jazyka. Copak vy to necítíte?
Dejte si to vedle sebe:

“Před dvěma týdny se stala…” VS “Dva týdny zpátky se stala …”

Kdo to sem zavlekl? Nemyslím Covid ale takovou hotentotštinu?

Armin

Neber můj komentář prosím jako útok.
Jsem starší ročník (55+) a v mém mládí by nikdo neřekl že se něco odehrálo “dva roky zpátky”, ale řekl by “před dvěma roky”.
Obrat ZPÁTKY v polední době slyším respektive vidím neustále.
Vůbec mi nevadí články a komentáře, kde se nepoužívá spisovná čeština.

Jen jsem nějak alergický na to ZPÁTKY, takže promiň, jestli jsem se tě nějak dotkl.

PS: “Na Karlově mostě jezdila auta 50 let zpátky.” …. co si za tím představit? Třeba, že tam ta auta jezdila pozpátku, tedy couvala, a to po celých dlouhých 50 let. :)

nemozny

> Obrat ZPÁTKY v polední době slyším respektive vidím neustále.
V poslední době je kolik, 20 let? :-) Já to používám nejmíň tolik.

Lingvista z Liberce

Možná to vzniklo tak, že se jazyk vyvíjí. Jsou dva druhy jazykovědců … ti konzervativní … umírají u slova “googlit” nebo “sazka aréna” nebo “by jsme”. A ti liberální, kteří než aby druhým říkali, jak se mají a nemají vyjadřovat “správně”, zkoumají, jak mluvčí jazyk používá a jak mu naslouchající rozumí.
Nápověda .. kdyby byl konzervativní přístup správný, máme jen skřeky a jazyk nemáme žádný ;)

Zany

Zdravim FinHacker.
Opet dekuji za hodnotne informace.
Zajimave je ze vkladani cashe na stary ucet vedeny v CR stale bez problemu funguje a ja tam vkladam penize kazdy mesic. Vzdy tedy nejprve poslu na zkousku 100kc rano a kolem poledne mam pripsano.
Neni mozne ze jsme treba polevili s urgovanim IB/LYNX ohledne uctu v CR?
Prave tyhle, podle me nesmyslne naklady na prevody jsou hlavni argument pro prijeti EURa v CR.
Moje situace je tedy takova ze zatim jen vkladam (na stary ucet bez fee) ale v dohledne dobe planuju vetsi dovolenou na ktere by se me hodilo treba kazdy mesic vybrat si dividendy

Skywall

Díky za tip! Vyzkoušel jsem a taky mi platba přes starý účet opravu prošla. Jediné co jsem v platbě upravil byl nový identifikátor účtu Uxxxxxx v poznámce platby.

Nosi

tak od června již starý CZK účet nefunguje – ale díky tomu jsem našel tyto užitečné rady, díky FinHackere

Andrej

Zdravím, podelte se prosim zkušenostmi hned s prvním krokem tohoto článku – výběrem z obchodního účtu IB. Předpokladem ze většina ma nějaký margin (negativní zůstatky v EUR a USD) a IBCE, IBLUX, IBIE nepodporuji ani vyber na margin (půjčeni oproti equity) ani směnu peněz výsledkem které by byl negativní zůstatek v jine méně, jak vůbec vybíráte hotovost? Ja tím pádem nemuzu sáhnout ani na dividendy, u vyberu na opravu chaty není ani řeč :)))

Last edited před 3 let by Andrej
Andrej

Ano, ted’ muzes vybirat pouze v logice vyberu z BU, bez moznosti pujcit oproti portfoliu. Driv, u IBUK, to tak nebylo. Napr. mel jsem margin v USD, USA zacalo zvedat sazby, tak jsem jednoduchym prodejem EUR.USD (Fxconv) vytvoril negativni zustatek v EUR a kladny v USD, uroky z drzeni marginu spadli na polovinu.

Soucastna situace ma nekolik komplikaci u majitelu marginu (priklad NAV v hodnote 200.000 USD, hotovostni zustatky: 0 CZK; -50.000 USD; -50.000 EUR):

 • nejde si vybrat dividendy (napr. 500 USD), oni se vzdy zapocitaji na ukor marginu,
 • nejde prodat jeden titul (napr. v hodnote 10.000 EUR) a vybrat tyto penize, stejny duvod,
 • nelze si pujcit na chalupu s pouzitim akcie jako zastavy (porad jeste mas dostatecny majek pro vyber hotovosti). Do Brexitu bych mohl rict – vyber na cesky ucet 10.000 EUR, margin v EURech by se zmenil na -60.000 EUR.

Zatim me napadla nasledujici exoticka reseni:
– zalozit ucet u dalsiho brokera s bezplatnym prevodem titulu a levnym vyberem penez do CR (doporucite nejakeho?) – prevedu pulku potrfolia k nemu, budu inkasovat dividendy a budu mit moznost prodat 1 titul s vyberem penez;
– najit brokera s levnym marginem (degiro?), pujcim si u neho “na chatu” oproti drzenemu portfoliu.

xmonika

Po delsi dobe predelavam strategii portfolia na vice dlouhodobou. Kvuli estate tax chci vyhledove tituly ktere drzim prodat a penize prelit do UCITS ETF.

Je dost mozne, ze behem nasledujicich tri let budu penize kratkodobe potrebovat na vytezeni nejake obchodni prilezitosti. Protoze IBIE stale neumi pujceni penez proti equity, musela bych v takovem pripade realizovat prodej, penize vytahnout, pouzit jinde, pak zase nakoupit – danove konsekvence.

Nevite jaky dalsi broker umi pujcovat proti equite za rozumny urok. Mam Fio, ktere to umi, ale je docela drahe.

Jirka

Zdravím, rád bych se zeptal, jak to aktuálně je s možností výběru peněz z tohoto marginového účtu. Pokud nějaké akcie prodám a peníze si chci převést na vlastní účet, jakým způsobem to lze udělat? Přece musí být nějaká možnost :). Moc děkuji za radu.

Jirka

Jasně takže když dám příklad: vložím na margin účet 1 mil Kč, rok budu obchodovat a vydělám 200 tis Kč. Všechny pozice zavřu a mám na účtu 1,2 mil. Kč. Pokud na účtu mít nic otevřeného nebudu, tyto peníze si můžu převést zpátky, přestože je to margin účet. Chápu to správně? Prostě můžu si převést jenom můj vklad + případný realizovaný zisk, je to tak? Omlouvám se, ale nějak jsme se do toho zamotal.. Díky moc.

Jirka

Jj, dřív to šlo, vím to z vlastní zkušenosti, proto mě tato změna po migraci trochu zaskočila. Moc díky a ať se daří.

Andrej

Nasel jsem jednu moznost, dnes konecne uspesne vyzkousenou: zalozit u IB druhy obchodni ucet cash (ne margin), prevest tam pozici co chces prodat (interne, zdarma), realizovat prodej, vybrat penize. Timto zpusobem nemusis uzavirat vsechny pozice.

radovan

Trochu O.T., mate nekdo otevreny ucet jak u Lynxu ,tak u IB?
Ptam se kvuli pojisteni, ktere po Brexitu kleslo na 20k Euro.

Predpokladam ze nevadi, kdyz defacto jedna osoba bude mit jeden a ten samy profil u IB dvakrat(s ohledem na provazanost Lynx a IB).

X11

Prechod od Lynx k IB je mozny po 6-ti mesicich od uzavreni uctu u Lynx. Pokud mas jiz ucet u IB, pak by nemel byt problem si zalozit ucet u Lynx. Opacne to nelze. Argumentem Lynx je, ze oni zauci klienty a ti jim pak odejdou za levnejsimi poplatky k IB. Proto byla zavedena tato 6-ti “mesicni ochranna” lhuta. Lynx je IB reseller. K navyseni pojisteni tak z meho pohledu nedojde. 20 kEUR/osoba.

Andrej

U IB muzes mit nekolik uctu zalozenych na jednu osobu – minuly tyden jsem presne zalozil dodatecny ucet a rozdelil sve puvodni portfolio mezi nima. V tve situace, kdyz budes zakladat novy IB ucet, tak se dostanes do IBCE ktery by mel mit pojistene 100k EUR.

Igor

Fundoval jsem účet u IB platbou na účet ČSOB která je uvedena v instrukcích jako Correspondent Bank. Prosím o radu jestli tam takto platba eventuelně dojde nebo jsem udělal úplnou blbost?

X11

Stalo se mi to same. Po par dnech se mi ozvali z banky, ze nemohou priradit cislo uctu. Potom, co jsem jim sdelil, ze jsem uvedl chybne udaje mi byla platba vracena.

Jan

Achjo, tak tuhle blbost jsem udělal taky. Po pěti pracovních dnech se nikdo neozval, takže budu volat do ČSOB…. Každopádně díky moc autorovi za tento článek a za smysluplnou diskuzi.

Zany

Dnesni odpoved od LYNX support na tema CZK ucet v CR:
“Chápeme, že je pro naše klienty bankovní účet v CZK vedený v České republice důležitý, z toho důvodu s IB usilovně jednáme a jeho založení urgujeme. Aktuálně bohužel nemáme k dispozici bližší informace o jeho založení.”

Chce to proste furt je otravovat a mozna spis otravovat IB support?

Miki

Hádám, že po 3 letech je odpověď stále stejná… 🙈

WOLF

Moje řěšení:
Před týdnem výběr 10000,- USD z obchodního účtu IBIE

1) Konverze USD/EUR poplatek 4,2 USD
2) Výběr EUR SEPA platba na EUR účet FIO – poplatek 0 CZK
3) Vklad EUR na obchodní účet Degiro – poplatek 0 CZK
4) Následný výběr EUR na CZK účet FIO za aktuální FX kurz poplatek 0 CZK
Doba trvání tři dny.

Andrej

To je pravy opak – kdyby Wolf smenil EUR na CZK u Fio, pak by akceptoval nevyhodny kurz Fio. Tim ze to poslal do Degira, dostal smenu EUR.CZK za forexovy kurz s bezplatnym vyberem zpet do Fia.

Vybiral nekdo USD z IB na Revolut? Vidim ze na internetu zuri dizkuze o neurcene korespondencni bance (a presne jeji BIC) u dollarovych uctu Revolutu.

Last edited před 3 let by Andrej
Andrej

Zapominas na konec vety v zminovanem 4. kroku “…za aktuální FX kurz”, to prave popisuje ze provadi smenu v Degiru (ve Fiu neni fyzicke mozna smena za mezibankovni kurz) a vybira smerem k Fio uz jen koruny. Degiro prave tim ze nepodporuje CZK, provadi smenu EUR.CZK zadarmo.

Zni to jako nejlevnejsi postup. Pouziva jeste nekdo Degiro jako bezplatnou smenarnu EUR.CZK?

Petr

Z Degira nelze vybírat EUR, pouze CZK.

WOLF

Pan Andrej to popsal správně, používám Degiro jako bezplatnou směnárnu EUR/CZK za aktuální FX kurz. Degiro umožňuje vklady na obchodní účet v EUR nebo CZK. Ovšem výběry z obchodního účtu pouze na CZK účet. Výběr EUR z obchodního účtu na soukromý EUR účet není u českých zákazníků možný. Před dvěma lety Degiro přestalo vést CZK obchodní sběrné účty, takže CZK vklady automaticky zdarma za aktuální FX kurz převádí na EUR.

Joe

Degiro sice umožní vložit přímo EUR bez poplatku, ale pak mi přijde, že je stejně na pozadí převede pro mě nepochopitelně nejdříve do CZK a pak zase do EUR v rámci jejich “fondu peněžního trhu” (tohle bude asi jejich zisk), které je pak možné znovu směnit do CZK a vybrat.
Všechno bez poplatku, ale během těchto celkem tří převodů člověk nese spread náklady, které bych odhadoval (nemám ověřeno) celkem na cca 0,4 %?
Budu rád, když mi to někdo vyvrátíte.

Andrej

Konecne se muzu podelit o moznost vyberu bez poplatku i u malych castek – provedeno z IBCE na Revolut, vyber rovnou v USD, bez nutnosti delat konverze v IB. Castka je pripsana ve stejny pracovni den, v plne vysi.

Nastaveni v IB:
Financial Institution Name Revolut
Account Number at Financial Institution YOUR IBAN
Receiving Bank
Bank Name Revolut Payments UAB
Bank Address JOGALIOS STREET 9, VILNIUS, VILNIUS 01116, Lithuania
SWIFT/BIC Code REVOLT21XXX
International Bank Account Number (IBAN) YOUR IBAN
Correspondent Bank
Bank Name REVOLUT LTD
Bank Address LONDON, LONDON, United Kingdom
SWIFT/BIC Code REVOGB2LXXX

Prubeh tranzakce:
Payment Requested
2021-06-11
Payment in Transit
2021-06-11
JPMORGAN CHASE BANK, N.A.
2021-06-11 14:18:00
The payment has been forwarded to the next bank in the payment chain. Further updates to follow as they become available.
USD 50.00·Fees: USD 0.00
JPMORGAN CHASE BANK, N.A.
2021-06-11 14:31:00
The payment has been routed to a bank that does not provide confirmation updates. No further updates will be available. Please contact the beneficiary bank for credit confirmation.
USD 50.00·Fees: USD 0.00

hast29

Ahoj, rád bych vyzkoušel, ale není mi jasné jak nastavit. V IB nastavuješ v Account Management v sekci Transfer & Pay jako měna USD a druh výběru : Wire ? Díky …

Petr

Podle všeho ano. právě to zkouším s pár dolary, dám vědět co a jak.

jarin

Já měl taky zkušenost v podobě max. poplatku 2000Kč od ČSOB, výběr z IBKR v CZK do Fia. To radši výběr v dolarech na dolarový účet ve Fiu a konverzi u devizovky, pokud se pohybujete s výběry ve statisících

Pavel

U IB obchoduji 6 let. Přechod k IBCE od IBUK mě také vytočilo dostatečně. Převod dnes jsem provedl z USD na CZK do CZ takto : Je povoleno convert currency pouze na base currency jen jedním směrem. Takže v User menu si změníte základní měnu z USD na CZK, to trvá 24h-48h, pak provedete směnu během obchodních hodin běžným převodem pomocí Order entry (v podmínkách musí být FXCONV), to vám naskočí přímo v portfoliu částka v CZK, provedete běžný withdrawal v CZK do přednastavené banky (moje FIO) a za 24h jsem měl peníze na účtu. Jediný poplatek za příchozí platbu byl 100,-CZK. Pak vrátím základní měnu (base currency) zpět na USD. Good luck …

Zdeněk

Dík za tenhle návod.
Jsou tam nějaké negativa po čtvrt roce používání?

Marek

V případě IBIE nelze bohužel tímto způsobem provést wihdrawal takto levně. Klienti převedení k IBCE mají proti IBIE v tomto výhodu.

Petr

Nejlevnejsi zpusob jak smenit EUR na CZK je poslat EUR na Degiro obchodni ucet. Zadarmo Sepa platbou. Penize si pak z Degira poslat na CZK ucet. Opet zadarmo. Degiro smeni EUR na CZK za aktualni stredovy kurz.

Joe

Degiro sice umožní vložit přímo EUR bez poplatku, ale pak mi přijde, že je stejně na pozadí převede pro mě nepochopitelně nejdříve do CZK a pak zase do EUR v rámci jejich „fondu peněžního trhu“ (tohle bude asi jejich zisk), které je pak možné znovu směnit do CZK a vybrat.
Všechno bez poplatku, ale během těchto celkem tří převodů člověk nese spread náklady, které bych odhadoval (nemám ověřeno) celkem na cca 0,4 %?
Budu rád, když mi to někdo vyvrátíte.

Jiří

Díky všem za podnětné informace, posílám mojí aktuální zkušenost … vklad CZK do IBCE z AirBank, poplatek Air Bank 100 Kč za zahraniční platbu, zadáno v 9:49, v 11:20 připsáno na účet u IBCE, tedy za 1,5 hodiny. Fofr, docela koukám.

Eduard

Rád bych se zeptal jaké jsou vaše zkušenosti s vklady. Nově jsem si zřídil účet u IBKR a rád bych si měsíčně posílal částku na investování na účet. Mám obavy poslat peníze v CZK abych rovnou nezaplatil 2 tis při vkladu. V instrukcích pro CZK vklad vidím Correspondent Bank:CSOB, Bank Account Number: 0000000266297833 a Bank Account Title & Address: Interactive Brokers Central Europe, J.P.MORGAN AG. Jak to delate vy? Napadlo me jestli je lepsi vkladat v EUR?

Pavel

LYNX ma akci na kompenzaci techto poplatku!

https://www.lynxbroker.cz/podminky/lynx-proplaci-bankovni-poplatky-kampan/

jinak z irska do airbank mne to cestou nic nestrhlo, az stovku za prichozi platbu

Přejít nahoru