DEGIRO recenze 2022: zkušenosti s brokerem

DEGIRO je původně nizozemská makléřská společnost, která působí od roku 2008. Broker podléhá regulaci evropského trhu a jeho služeb využívá téměř půl milionu klientů.

S brokerem DEGIRO můžete obchodovat tisíce klasických akcií z evropských a amerických trhů. V portfoliu najdete také oblíbené evropské ETF, komoditní a indexové futures kontrakty, opce nebo třeba dluhopisy a investiční fondy.

Degiro logo

Mezi hlavní výhody DEGIRO patří kromě široké nabídky produktů také nízké poplatky a minimální vklad 1 koruna. České obchodníky potěší vedení účtu v Kč a kompletní podpora v češtině (zákaznická linka, webové stránky i platforma). Více v následující části recenze.

Výhody

✔️ Široká nabídka investičních produktů
✔️ Přehledné a nízké poplatky
✔️ Vedení účtu v CZK
✔️ Licencovaný broker

Nevýhody

❌ Platby pouze bankovním převodem
❌ Nepodporuje kryptoměny
❌ Nenabízí demo účet
❌ 35% zdanění dividend českých akcií

Celkové hodnocení brokera DEGIRO:  92 %

Otevřít účet u DEGIRO


Základní informace

Sídlo společnostiAmsterdam, Nizozemsko
Licenceano (BaFin)
Nabízené produktyakcie, ETF, ETN, futures, opce, warranty, pákové produkty, dluhopisy, investiční fondy
Platební metodybankovní převod
Měna účtu9 (CZK, EUR, GBP a další)
Poplatky za obchodováníano
Poplatek za neaktivitune
Minimální vklad1 Kč
Češtinaano

Co nabízí broker DEGIRO

U brokera DEGIRO můžete obchodovat s cennými papíry, deriváty a produkty s pákovým efektem. Nejzajímavější jsou klasické akcie, ETF, dluhopisy, ale také opce nebo futures.

Screenshot platformy brokera DEGIRO.

Broker vám poskytuje přístup k více než 50 burzám z 30 zemí. K dispozici je pražská burza BCPP, německá XETRA, evropská Euronext a také populární americké burzy NASDAQ a NYSE. Obchodování s rozdílovými smlouvami (CFD) a kryptoměnami DEGIRO nepodporuje.

Broker DEGIRO nabízí desítky tisíc produktů z těchto kategorií:

 • Akcie – evropské i americké akcie (burzy NYSENASDAQEuronext, Xetra, LSE, BCPP…)
 • ETF – fondy obchodované na 17 evropských burzách (Euronext, Xetra, LSE…)
 • Měny – přístup na americkou měnovou burzu Currenex
 • Pákové produkty – pákové produkty obchodované na burze Euronext, Xetra a FWB
 • Dluhopisy – dluhopisy obchodované na evropských burzách nebo mimoburzovně přes DEGIRO
 • Opce – evropské i americké burzy včetně CME, CBOE, Eurex a Euronext
 • Futures kontrakty – evropské i americké burzy včetně CME, CBOE, NYMEX, Eurex a Euronext
 • Další – Warranty, ETN, ADR, burzovní/mimoburzovní investiční fondy
Akciové trhy dostupné u Degira.

Obchodování u DEGIRO

OBCHODNÍ PLATFORMA

Klienti DEGIRO obchodují prostřednictvím webové platformy WebTrader. Tato platforma běží ve standardním webovém prohlížeči, takže nemusíte nic stahovat ani instalovat. Platforma je přehledná a jednoduchá, ale nabízí pouze standardní funkce. K dispozici je také intuitivní aplikace DEGIRO-app pro chytré telefony se systémem Android nebo iOS. Makléř nenabízí platformu pro stolní počítače.

Pohled do mobilní aplikace.

MINIMÁLNÍ INVESTICE

Minimální objednávka je 1 akcie nebo 1 kontrakt. Broker nepodporuje frakční akcie (tj. nákup části akcie). Aktuální ceny akcií zjistíte po přihlášení do svého obchodního účtu.

DIVIDENDY

Pokud jste držitelem dividendových akcií, máte nárok na pravidelnou výplatu dividend. Makléř připisuje dividendy přímo na obchodní účet klienta, ale až po odečtení srážkové daně. Ta je v případě DEGIRO poměrně vysoká, takže například dividendy českých společností jsou zdaněny sazbou 35 %.

U vybraných akciových titulů je možné využít výplatu dividend v akciích, ta je však zpoplatněna jednorázovým poplatkem 7,50 EUR.

Obchodní účty a registrace

DEGIRO nabízí svým klientům celkem 5 typů obchodních účtů:

 • CUSTODY: Základní účet pro obchodování cenných papírů s nejlepším zabezpečením.
 • BASIC: základní účet pro obchodování se všemi produkty kromě derivátů.
 • ACTIVE: účet pro obchodování se všemi produkty s možností obchodovat s marží (omezeně).
 • TRADER: Účet pro obchodování se všemi produkty s možností obchodovat s marží (neomezeně).
 • DAY TRADER: Rozšířený účet TRADER, kde máte během obchodních hodin k dispozici dodatečnou marži. Ale pozor! Ztráty na tomto účtu mohou přesáhnout celkový zůstatek.

Účty jsou seřazeny podle dostupných produktů a služeb, takže zatímco CUSTODY nabídne nejméně možností, s účtem DAY TRADER máte k dispozici vše, co DEGIRO nabízí. Poplatky jsou u všech účtů stejné, až na několik drobných rozdílů u základního účtu CUSTODY.

Vklady a výběry

Obchodní účet u DEGIRO lze vést v 9 měnách. K dispozici jsou však pouze evropské měny: EUR, CHF, DKK, HUF, PLN, NOK, SEK, GBP a nakonec CZK. Základní měna účtu pro české klienty je přednastavena na CZK, ale platby můžete posílat i v EUR. Výběry však musí být prováděny pouze v CZK.

Je možné mít účet i v cizí měně, ale musíte se zaregistrovat přes zahraniční verzi stránek (například degiro.co.uk pro GBP). Budete také potřebovat bankovní účet v dané měně.

První vklad, který slouží k ověření, musí být proveden z bankovního účtu, který jste zadali při registraci. Výše vkladu je libovolná, takže můžete poslat třeba jen penny. Mějte však na paměti, že za korunu si u zprostředkovatele nebudete moci nic koupit. Reálně budete na nákup akcií potřebovat alespoň několik tisíc korun. Teprve po připsání prvního vkladu (2-3 pracovní dny) bude účet aktivován.

Vklady a výběry lze provádět pouze bankovním převodem. Peníze můžete převádět pouze z obchodního účtu na registrovaný bankovní účet. Chcete-li požádat o výběr, vyplňte záložku “Vložit/vybrat peníze”.

Poplatky u DEGIRO

Poplatky společnosti DEGIRO jsou transparentní a nízké. Snad jen u akcií broker zaostává za některými konkurenty, kteří nabízejí fyzické akcie bez poplatků. Minimální provize jsou však nízké, v řádech desítek korun, takže ani malé příkazy nejsou příliš drahé.

akcieETFfuturesopce
USA0 €0.75 € za kontrakt0.75 € za kontrakt
Německo, Irsko3.90 €0 € (ostatní ETFs 2 €)od 0.75 € za kontrakt0.75 € za kontrakt
Česko20 Kč

Otevřít účet u DEGIRO


OSTATNÍ POPLATKY

 • Poplatek za vklad: Broker neúčtuje poplatek za vklad.
 • Poplatek za výběr: Broker neúčtuje poplatek za výběr.
 • Poplatek za nečinnost: Broker neúčtuje poplatek za nečinnost.
 • Poplatek za obchodování s cizími měnami: Za každou použitou měnu zaplatíte 2,50 EUR ročně. Tento poplatek neúčtuje pouze pražská BCPP.
 • Doplňkové služby: V případě, že se jedná o obchodování s cennými papíry na BCPP, můžete si vybrat, zda chcete obchodovat s cennými papíry na BCPP, nebo ne. Souhrnný seznam všech poplatků naleznete zde.

SPECIÁLNÍ AKCE: ETF S POPLATKEM 0 %

Od března 2019 nabízí DEGIRO obchodování vybraných ETF zcela bez poplatků. Akce se vztahuje na první objednávku v měsíci. Další transakce v daném měsíci mohou být rovněž bez poplatků, pokud splníte dvě kritéria:

 1. Objednávka musí mít hodnotu alespoň 1 000 EUR.
 2. Příkaz musí být ve stejném směru (nákup/prodej) jako první transakce v měsíci.

Seznam ETF, na které se akce vztahuje, najdete zde.

Zákaznický servis a bezpečnost

Zákaznickou linku makléře můžete kontaktovat e-mailem nebo telefonicky. DEGIRO nemá live chat. Podpora je k dispozici každý pracovní den od 8:00 do 22:00.

Podpora DEGIRO hovoří 18 jazyky včetně češtiny. Komunikace v češtině je omezena pouze na e-mailovou korespondenci, přičemž česká podpora je k dispozici do 16:30. Telefonické hovory probíhají v angličtině.

O SPOLEČNOSTI DEGIRO

Platformu DEGIRO provozuje nizozemská pobočka flatexDEGIRO Bank AG. Tato společnost vznikla sloučením původního provozovatele DEGIRO B.V. (2008 až 2020) a makléřské společnosti flatex.

Společnost flatexDEGIRO Bank AG sídlí v Německu a je regulována orgánem dohledu BaFin. Nizozemská pobočka působí pod dohledem Úřadu pro finanční trhy (AFM) a nizozemské centrální banky (DNB).

Od ledna 2013 je broker registrován také u ČNB, takže může poskytovat investiční služby i v České republice.

Majetek klientů je veden odděleně od majetku makléře, aby nebyl ohrožen případnou insolvencí společnosti. A pokud klienti nedostanou svůj majetek zpět, ztráty pokryje Fond pro odškodnění investorů. Kompenzační fond v takovém případě vyplatí klientům až 90 % ztrát z nevrácených investic (maximálně 20 000 EUR na osobu).

Kromě toho jsou všechny hotovostní vklady u flatexDEGIRO Bank AG pojištěny až do výše 100 000 EUR. Více informací o kompenzačním plánu naleznete na oficiálních stránkách BaFIn.

Přejít nahoru